piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Kurierze: Bronią okien życia

W Kurierze: Bronią okien życia

W Kurierze: Bronią okien życia
Data publikacji: 2015-10-21 08:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1299 30062

Komitet Praw Dziecka ONZ wzywa Polskę do likwidacji okien życia i promowania innych rozwiązań w sytuacjach, gdy matka po porodzie chce oddać noworodka. Podkreśla m.in., że ta idea narusza prawo dziecka do tożsamości. - Te okna są ważnym elementem całego systemu, który u nas funkcjonuje - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas w Szczecinie. 

W naszym województwie istnieją cztery okna życia: w Szczecinie, Stargardzie, Goleniowie i Koszalinie. Wszędzie, z wyjątkiem Goleniowa, prowadzi je Caritas. W Goleniowie takie miejsce funkcjonuje przy szpitalu.

Szczecińskie okno życia powstało 16 października 2009 roku przy parafii Świętej Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej. Czuwają przy nim siostry Uczennice Krzyża i Służebniczki Starowiejskie. Do tej pory pozostawiono w oknie cztery noworodki: w 2011, 12, 13 i 2014 roku. Były też dwie sytuacje, kiedy matki przyniosły tu swoje dzieci z zamiarem oddania, ale nie zostawiły ich w oknie życia - zdecydowały się rozmawiać z siostrami - jedna z matek postanowiła wychować dziecko, druga formalnie przekazać noworodka do adopcji.

Cały artykuł w środowym "Kurierze Szczecińskim"

(gan)

Fot.: Robert STACHNIK

Komentarze

W takim razie niech Komitet Praw Dziecka (????) ONZ poda adresy gdzie
skupują noworodki na narządy. I PO ile od łebka.
2015-10-22 10:21:16
we ra
Czy was pogięło, przecież w ten sposób ratują życie dzieci. Znajdźcie sobie inny temat do plucia na Kościół, bo ten się akurat nie nadaje!
2015-10-21 09:56:57
Kamil
Gdyby większy nacisk kłaść na wychowanie seksualne w szkołach, gdyby była normalna dostępność do środków antykoncepcyjnych to nie byłoby problemu.Gówniarstwo się pieprzy na prawo i lewo, a później są takie skutki - niechciane dzieci. Więcej uświadamiać, a okna do czasu powrotu normalności zostawić.
2015-10-21 09:31:00
lolo
Jak wygra PIS to wszystko będzie działo się w obszarze kościelnym. To widać było po Szydło która wczoraj mówiła, że tematu kościół - państwo nie ma co poruszać. Oczywiście, bo w ciemnym narodzie przecież siła. Jak widać PIS potrafi mówić cuda, choćby rzekomy nalot Policji na ich autokar - słusznie ktoś na innym forum napisał, że sami wywołują żeby krzyczeć na cały kraj jak to ich obecna władza prześladuje. Ludzie zacznijcie myśleć, skąd taki chaos w tej Polsce. Nie jestem zwolennikiem żadnej partii - jestem pozbawiony jakichkolwiek wpływów, po prostu myślę.
2015-10-21 09:10:30
Kuba
Proszę sobie przypomnieć jak przed powstaniem tych okien znajdowano noworodki na śmietnikach. Jakieś oszołomy robią z tego problem, to jest właśnie rozwiązanie problemu. Okna powinny być. Do oszołomów piszących o siostrzyczkach zajmujących się dziećmi i okopanym kościele, te dzieci trafiają do placówek opiekuńczych, kościół w tym momencie dokłada do interesu i ratuje życia.
2015-10-21 08:35:32
edek
Zdobytych pozycji kościół nie odda. Okopie się i będzie walczył jak lew.
2015-10-21 07:52:46
Rug
Czy siostrzyczki są od tego by zajmować się niemowlakami ? Jest wiele przykładów że nie bardzo się sprawdzają przy wychowywaniu dzieci !!! Lepsza edukacja, również w publicznych szkołach, gadać o tym !!!
2015-10-21 07:09:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie