poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Likwidują straż miejską

Likwidują straż miejską

Likwidują straż miejską
Data publikacji: 2015-10-01 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1008 25216

Kolejna straż miejska zniknie z mapy województwa zachodniopomorskiego. Tym razem uchwałę o rozwiązaniu formacji podjęli radni z Tychowa. Choć nie byli w swojej decyzji jednogłośni, odwrotu od niej już nie ma.

Z końcem roku miejscy mundurowi przestaną pracować. Mowa o dwóch funkcjonariuszach, bo taki był skład osobowy tychowskiej straży miejskiej. 


Powodem decyzji o rozwiązaniu formacji jest ekonomia. W świetle zmieniających się od przyszłego roku przepisów, straże gminne i miejskie nie będą już mogły karać kierowców za przekroczenie prędkości.

Roczny koszt utrzymania dwuosobowej straży miejskiej w Tychowie wynosi 170 tys. zł. Przychody miasta uzyskane dzięki nakładanym przez strażników mandatom karnym oscylowały w granicach 220 tys. zł rocznie, z czego aż 214 tys. zł to wpływy z fotoradaru. W momencie, gdy strażnicy nie mogliby karać sprawców wykroczeń drogowych, jednostka stałaby się deficytowa.

Po likwidacji straży miejskiej władze Tychowa chcą zacieśnić współpracę z policją. Obowiązki strażników w zakresie kontroli przejmą także miejscy urzędnicy. Niewykluczone, że w związku z tym zwiększone zostanie zatrudnienie w magistracie. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli tak się stanie, pierwszeństwo w kolejce po pracę będą mieli zwalniani z końcem roku strażnicy. Po rozwiązaniu straży miejskiej w Tychowie, podobnie jak w przypadku Białogardu, gdzie formacja już została rozwiązana, pozostanie problem z fotoradarem. W sytuacji, gdy od nowego roku straże miejskie nie będą mogły ich używać, jest niemal pewne, że sprzedaż tego drogiego urządzenia stanie się niemożliwa. ©℗


(pw)

Fot. Wikipedia (Kluka)

Na zdjęciu: na głównej ulicy Tychowa nie zobaczymy już funkcjonariuszy straży miejskiej.

Komentarze

Tytuł
W tytule powinno być od razu napisane miasto, bo człowiek wchodzi zaciekawiony, myślą, że chodzi o Szczecin, a tu pudło. Chyba, że właśnie o to chodziło.
2015-10-02 08:12:04
Janek
Likwidacja straży to populistyczne posunięcie. Potrzebne jest rozwiązanie systemowe. Można wszędzie zlikwidować straż ale utworzyć w to miejsce policję municypalną.
2015-10-01 11:46:09
straż miejska
czas najwyzszy temu aby zlikwidowac niepotrzebną komorkę na ktorą wydawane są pieniądze w błoto za ich utrzymanie,bo po co nam wszystkim ta straz miejska,chodzą zaglądają do aut,fotografują przyglądają sie i mandaty wkładają za wycieraczki ,czekają na winklach kiedy kierowca odejdzie na moment i jak grzyb po deszczu zjawia sie przy aucie i juz pisze fotografuje i jeszcze spotrafi kłucic się wyzywając ludzi kiedy ktos zwroci takiemu uwagę,BARDZO DOBRZE czas najwyzszy!!!!!!!
2015-10-01 11:04:36
Kinga
Jeszcze będą ją przywracać
2015-10-01 10:57:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie