sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Likwidują straż miejską

Likwidują straż miejską

Likwidują straż miejską
Data publikacji: 2015-10-01 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1138 25216

Kolejna straż miejska zniknie z mapy województwa zachodniopomorskiego. Tym razem uchwałę o rozwiązaniu formacji podjęli radni z Tychowa. Choć nie byli w swojej decyzji jednogłośni, odwrotu od niej już nie ma.

Z końcem roku miejscy mundurowi przestaną pracować. Mowa o dwóch funkcjonariuszach, bo taki był skład osobowy tychowskiej straży miejskiej. 


Powodem decyzji o rozwiązaniu formacji jest ekonomia. W świetle zmieniających się od przyszłego roku przepisów, straże gminne i miejskie nie będą już mogły karać kierowców za przekroczenie prędkości.

Roczny koszt utrzymania dwuosobowej straży miejskiej w Tychowie wynosi 170 tys. zł. Przychody miasta uzyskane dzięki nakładanym przez strażników mandatom karnym oscylowały w granicach 220 tys. zł rocznie, z czego aż 214 tys. zł to wpływy z fotoradaru. W momencie, gdy strażnicy nie mogliby karać sprawców wykroczeń drogowych, jednostka stałaby się deficytowa.

Po likwidacji straży miejskiej władze Tychowa chcą zacieśnić współpracę z policją. Obowiązki strażników w zakresie kontroli przejmą także miejscy urzędnicy. Niewykluczone, że w związku z tym zwiększone zostanie zatrudnienie w magistracie. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli tak się stanie, pierwszeństwo w kolejce po pracę będą mieli zwalniani z końcem roku strażnicy. Po rozwiązaniu straży miejskiej w Tychowie, podobnie jak w przypadku Białogardu, gdzie formacja już została rozwiązana, pozostanie problem z fotoradarem. W sytuacji, gdy od nowego roku straże miejskie nie będą mogły ich używać, jest niemal pewne, że sprzedaż tego drogiego urządzenia stanie się niemożliwa. ©℗


(pw)

Fot. Wikipedia (Kluka)

Na zdjęciu: na głównej ulicy Tychowa nie zobaczymy już funkcjonariuszy straży miejskiej.

Komentarze

Tytuł
W tytule powinno być od razu napisane miasto, bo człowiek wchodzi zaciekawiony, myślą, że chodzi o Szczecin, a tu pudło. Chyba, że właśnie o to chodziło.
2015-10-02 08:12:04
Janek
Likwidacja straży to populistyczne posunięcie. Potrzebne jest rozwiązanie systemowe. Można wszędzie zlikwidować straż ale utworzyć w to miejsce policję municypalną.
2015-10-01 11:46:09
straż miejska
czas najwyzszy temu aby zlikwidowac niepotrzebną komorkę na ktorą wydawane są pieniądze w błoto za ich utrzymanie,bo po co nam wszystkim ta straz miejska,chodzą zaglądają do aut,fotografują przyglądają sie i mandaty wkładają za wycieraczki ,czekają na winklach kiedy kierowca odejdzie na moment i jak grzyb po deszczu zjawia sie przy aucie i juz pisze fotografuje i jeszcze spotrafi kłucic się wyzywając ludzi kiedy ktos zwroci takiemu uwagę,BARDZO DOBRZE czas najwyzszy!!!!!!!
2015-10-01 11:04:36
Kinga
Jeszcze będą ją przywracać
2015-10-01 10:57:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie