Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

W Koszalinie startuje Budżet Obywatelski 2021

Data publikacji: 27 lutego 2020 r. 19:51
Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2020 r. 19:51
W Koszalinie startuje Budżet Obywatelski 2021
 

- Minął miesiąc, a wojewoda zachodniopomorski jeszcze nie opublikował uchwały Rady Miejskiej w Dzienniku Urzędowym Województwa – żalił się w czwartek (27 lutego) Tomasz Czuczak, sekretarz miasta i koordynator programu. Tymczasem trwa akcja promocyjna na rzecz ósmej edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego (KBO) na 2021 rok.

Zgodnie z przejętym w styczniu 2020 r. dokumentem samorządowym zmieniły się częściowo zasady i tryb przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami, ale kwota do podziału pozostała taka sama, czyli 2,99 mln zł. Projekty na 17 osiedlach nie mogą przekraczać kwoty 114 tys. zł w każdej dzielnicy Koszalina. Z kolei ogólnomiejskie muszą zmieścić się w granicach od 40 tysięcy do 650 tys. zł. Nadal też głosować każdy może, bo projekty wzbogacające miasto wybierają dzieci, młodzież i dorośli.

Rozpoczęły się działania promocyjne. Pomoc autorom przy pisaniu projektów i wycenie kosztów deklaruje magistrat w godzinach pracy urzędu, w pokoju nr 214. Tam też można składać wymagane dokumenty. Wsparcia merytorycznego udziela również Pracownia Pozarządowa przy ulicy Dworcowej 2, w każdy czwartek marca, od g. 15 do 18. Organizacja zapowiada dodatkowo spotkania warsztatowe dla mieszkańców. Najbliższe odbędzie się 9 marca o g. 16 w Domu Miłosierdzia Bożego przy al. Monte Cassino 7 z udziałem aktywnych społeczników. W planach też konsultacje z seniorami i młodzieżą.

- Pierwszy raz zaplanowaliśmy spotkanie dla przedstawicieli rad osiedli, aby przeanalizowali listę pomysłów możliwych do realizacji w ramach KBO – powiedział Łukasz Cieśliński, szef Pracowni Pozarządowej.

Składanie projektów zaplanowano w dniach 10-31 marca 2020 r. Ocena merytoryczna nastąpi do końca maja. Głosowanie osiedlowe potrwa od 1 czerwca do 18 września, a na projekty ogólnomiejskie od 21 września do 12 października. Podanie wyników najpóźniej w połowie października 20202 r. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: To jeden ze zrealizowanych pomysłów mieszkańców w ramach KBO. Murale wykonane na wzór niemieckich pocztówek dawnego Koszalina z lat 30. i 40. XX wieku w różnych częściach grodu znacznie poprawiły estetykę miasta i przypomniały jego historię.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA