Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

SBO 2020. Propozycja mieszkańców ws. unieważnionych głosów

Data publikacji: 2020-01-09 20:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-10 17:15
SBO 2020. Propozycja mieszkańców ws. unieważnionych głosów
 

Mieszkańcy części Prawobrzeża nie zgadzają się z decyzją miejskich urzędników dotyczącą unieważnienia pewnej ilości papierowych kart do głosowania w SBO 2020. Proponują, aby zrealizowano projekty, które wygrały oraz te, które wygrałyby, gdyby nie błąd jednego z urzędników.

Kilka dni temu Urząd Miejski przedstawił wyniki najnowszej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. I już w trakcie prezentacji pojawiły się pewne wątpliwości związane z głosowaniem na projekty budżetu tradycyjną metodą - pisemnie za pomocą papierowych kart. Okazało się, że około 1400 kart zostało wydrukowanych z błędem - zamiast nazwiska matki głosującego trzeba było wpisać jej imię. Takie formularze uznano za błędne, unieważnione je.

Ponad 5 tys. głosów nieważnych w SBO 2020

Tym samym za nieważne uznano ponad 5 tysięcy głosów szczecinian. Pojawiły się nowe formularze, za pomocą których można było oddać głos drogą papierową. Zdaniem miejskich urzędników doszło do błędu człowieka. 

Tym samym za nieważne uznano ponad 5 tysięcy głosów szczecinian. Pojawiły się nowe formularze, za pomocą których można było oddać głos drogą papierową. Zdaniem miejskich urzędników doszło do błędu człowieka.

- Został on szybko naprawiony. Przeanalizowaliśmy wszystkie karty. Unieważnione głosy nie wpłynęły na wyniki głosowania. Karty oraz protokoły weryfikacyjne są dostępne w Urzędzie Miejskim - zapewniała Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

Mieszkańcy apelują do prezydenta ws. SBO

Innego zdania są jednak m.in. mieszkańcy osiedla Wielgowo-Sławiciesze-Zdunowo. W czwartek 9 stycznia skierowali oni do prezydenta Szczecina pismo dotyczące unieważnienia papierowych kart do głosowania.

- Mając świadomość, że według regulaminu SBO nie istnieje ścieżka odwoławcza od wyników prosimy i proponujemy, aby do realizacji zostały przeznaczone zarówno projekty, które wygrałyby - gdyby uznano wadliwe karty, jak i te, które wygrały. Inną możliwością jest realizacja poszkodowanych projektów w drodze przedstawienia Radzie Miasta zmian w budżecie. W opinii mieszkańców osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo takiej reakcji wymaga odpowiedzialność za działania Urzędu Miasta i dobrze pojęty interes społeczny a także utrzymanie obywatelskiego ducha SBO - apelują autorzy.

- Pod pismem podpisało się 100 mieszkańców zaangażowanych w promowanie poszkodowanych projektów. Podpisy zostały zebrane w ciągu niecałego jednego dnia. Co tylko pokazuje skalę oburzenia i determinacji - stwierdza Przemysław Kabata, projektodawca trzech projektów do SBO 2020.
(dar)

Na zdjęciu: Zdaniem miejskich urzędników doszło do błędu człowieka. Został on szybko naprawiony - poinformowała Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miejskiego w Szczecinie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

trzymam kciuki
2020-01-10 11:58:48
Propozycja ludzi z Prawobrzeża jest jedyną sensowną, jaka teraz i w przeszłości powinna być zrealizowana. W głowie się nie mieści, by zignorować głosy mieszkańców z powodu mało znaczącego bubla popełnionego z winy urzędnika. Nie rozumiem tez, dlaczego nie ma internetowego dostępu do wykazu zawierającego wszystkie głosy włącznie z tymi unieważnionymi? To ostudziłoby trochę emocje. Na razie 1200 osób ma pełne prawo czuć się potraktowanym jak zera. Taki PR może mieć prywatna firemka w brudnym baraku, a nie urząd miejski!
Dorota
2020-01-10 11:04:21
Miasto tłumaczy że błąd był naprawiony, ciekawe jak jeżeli nie do wszystkich punktów głosowania papierowo trafiły poprawione druki.
Obs.ryver
2020-01-10 09:20:11
"... zamiast nazwiska matki głosującego trzeba było wpisać jej imię..." Na h.u.j tym magistrackim pi.er.dzistołkom nazwisko matki??? Święty Biurokracy padł na mózg arcykatolikom z Urzędu Miasta !!!!!
roger
2020-01-10 07:42:54
to jakaś dziewczynka z gimnazjum..tacy tam pracują????
Ciecin
2020-01-09 22:57:31
W jaki sposób został naprawiony błąd urzędników.Unieważnieniem 1200 kart ?
Urzednik
2020-01-09 22:50:27
Nie nic lepszego jak głupkowaty uśmiech do żenującego spektaklu.
nx
2020-01-09 21:12:03
błąd nie został naprawiony, bo doszło do manipulacji wynikami głosowania. Sprawca tego "błędu" powinien wylecieć z roboty w trybie dyscyplinarnym.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ