Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

W komunikacji miejskiej w Szczecinie bilety okresowe z prolongatą

Data publikacji: 01 kwietnia 2020 r. 12:28
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2020 r. 12:00
W komunikacji miejskiej w Szczecinie bilety okresowe z prolongatą
 

Tylko od wtorku (31 marca), tj. od pierwszego dnia przyjmowania w Szczecinie wniosków o przesunięcie terminu ważności biletów okresowych, które zostały zakupione, ale osoby uprawnione nie korzystają teraz z komunikacji miejskiej z uwagi na wprowadzony stan epidemii i wynikające z niego obostrzenia w przemieszczaniu się, do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wpłynęło ich prawie 350. Wystarczy pobrać odpowiedni formularz ze strony www.zditm.szczecin.pl. A w związku z tym uruchomiony został także nowy adres mailowy do wysyłania formularzy – bilet@zditm.szczecin.pl. Procedura jest maksymalnie uproszczona.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wprowadzamy właśnie taką możliwość przesunięcia terminu ważności biletów okresowych - przypomina Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Jak złożyć wniosek o zawieszenie terminu ważności biletu?

Wypełnione formularze można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Należy pobrać formularz na stronie zditm.szczecin.pl i odesłać na adres bilet@zditm.szczecin.pl. Prolongata terminu ważności dotyczy biletów okresowych 3-, 4- i 5-miesięcznych. Decyduje termin zakupu biletu, nie później niż 11 marca 2020 roku.

Tramwaj w Szczecinie

- Zawieszony termin ważności biletu musi być dłuższy niż połowa okresu ważności biletu. Termin zawieszenia biletu liczony będzie od dnia wpłynięcia formularza lub od dnia wskazanego w dokumencie, ale nie wcześniej niż data jego wpłynięcia. W przypadku uczniów i studentów zawieszenie biletu będzie liczone od 12 marca 2020 r. - wyjaśnia H. Pieczyńska. - Bilet można zawiesić tylko raz.

Do kiedy można wykorzystać zawieszony bilet?

Zawieszony bilet będzie można wykorzystać w późniejszym terminie, ale nie później niż do końca 2020 roku. A przedłużenia okresu ważności zawieszonego biletu będzie można dokonać przy zakupie nowego biletu okresowego. W przypadku zakupu biletów elektronicznych (smartfon, SKA) należy o tym fakcie poinformować ZDiTM na wskazany powyżej adres mailowy. W przypadku klientów korzystających z biletów okresowych papierowych należy zgłosić się osobiście do Biura Obsługi Klienta — Kasa Główna, ul. Klonowica 5, Szczecin.

Jak jednocześnie zaznacza H. Pieczyńska, nie jest wykluczone wydłużenie okresu, w jakim uprawnieni będą mogli wykorzystać taki bilet okresowy z wnioskowaną przez siebie prolongatą. Decyzje w tej sprawie będą podejmowane na bieżąco, adekwatnie do sytuacji. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2020-04-02 11:48:20
cytuję: "Prolongata terminu ważności dotyczy biletów okresowych 3-, 4- i 5-miesięcznych Zawieszony termin ważności biletu musi być dłuższy niż połowa okresu ważności biletu. (...) Termin zawieszenia biletu liczony będzie od dnia wpłynięcia formularza lub od dnia wskazanego w dokumencie, ale nie wcześniej niż data jego wpłynięcia." Z tego wynika, że ZDiTM WIE, że stan epidemii będzie trwał co najmniej 2,5 miesiąca licząc od dnia ogłoszenia możliwości prolongaty (przy bilecie 5-miesięcznym)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA