środa, 23 września 2020.
Strona główna > Koronawirus > Szczecin przypomina o nowych ograniczeniach wz. z koronawirusem

Szczecin przypomina o nowych ograniczeniach wz. z koronawirusem

Szczecin przypomina o nowych ograniczeniach wz. z koronawirusem
Data publikacji: 2020-04-01 10:13
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-02 13:26
Wywietleń: 1447 449657

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa od środy obowiązują kolejne obostrzenia w przemieszczaniu się, które zostały wprowadzone przez rząd. Nowe zakazy dotyczą m.in. parków, skwerów i bulwarów. Z tego powodu miasto ponownie apeluje do mieszkańców Szczecina: wychodźcie z domów tylko w niezbędnych sprawach.

Zgodnie z rządowymi regulacjami wprowadzony został zakaz przebywania m.in.: na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. To miejsca, w których, mimo licznych apeli i ostrzeżeń, w ostatnich dniach regularnie gromadziły się większe lub mniejsze grupy mieszkańców. Dlatego zgodnie z tymi wytycznymi, wszystkie szczecińskie parki, skwery, zieleńce i bulwary zostały wyłączone z użytkowania. Zawieszono także funkcjonowanie roweru miejskiego.

- Bardzo proszę: zostańcie w domach! Dbajmy o siebie nawzajem i ograniczmy wszystkie wyjścia do absolutnego, niezbędnego minimum. To nie są ferie - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

W Szczecinie już wcześniej zostały wyłączone z użytkowania wszystkie miejskie kąpieliska, place zabaw, siłownie pod chmurką oraz strefy do ulicznego treningu. Zakaz korzystania z tego typu przestrzeni obowiązuje do odwołania.

(ip)

Fot. Mirosław Winconek

Na zdjęciu: Od środy nie możemy już wybierać się na spacer do parku.

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

Komentarze

123
a na działkę można pojechac
2020-04-02 13:19:14
inne pytanie
Nie wolno wychodzić do parków, ale wielu szczecinian od lat skraca sobie drogę do pracy czy też domu przez park Żeromskiego czy też Kasprowicza.Teraz staną tam teretorialsi i będą strzelali?
2020-04-01 12:06:53
Pytania praktyczne
Gdzie mają srać psy? Czy jeśli można na 10 min wyprowadzić psa to czy można też wyprowadzić trzy letnie dziecko? I gdzie? Na parking? Pozdrawiam
2020-04-01 11:30:35
ciekawy
Czy 12-letnie dziecko może samodzielnie wyprowadzić psa na sapcer, jak czyniło to do tej pory, czy musi iść z tatusiem, który będzie szedł za nią dwa metry?
2020-04-01 10:57:09
Z okolic
Moja psychika tego nie wytrzymuje i naprawdę wychodzę tylko w określonych celach-zakupy,spacer i kontakt z naturą i świeżym powietrzem by na 30 metrach z czterema osobami nie zwariować.Powiem szczerze-spacer i wyjście z domu w chwili obecnej i warunki jakie mam w domu to wybawienie i szansa że nie zwariuje do końca.Współczuję tym wszystkim którzy mają podobnie i żyją w podobnych warunkach lokalowych.
2020-04-01 10:30:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie