Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Koronawirus a bezpieczeństwo pasażerów w Szczecinie [GALERIA]

Data publikacji: 12 marca 2020 r. 12:02
Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2020 r. 16:27
Koronawirus a bezpieczeństwo pasażerów w Szczecinie
 

Specjalne środki ostrożności w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników jednostek związanych z transportem publicznym oraz pasażerów wprowadza szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Oto jakie zmiany czekają nas w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w naszym mieście w najbliższym czasie w związku z pandemią koronawirusa.

- Od 12 marca nie można zakupić biletów komunikacji miejskiej u prowadzących pojazdy. Prosimy także o niekorzystanie w pierwszych drzwi pojazdów i ograniczenie kontaktu z kierowcami i motorniczymi - zaleca w imieniu organizatora przewozów Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZdiTM. - Ta decyzja wynika z troski o zdrowie pracowników spółek, którzy każdego dnia mają potencjalny kontakt z tysiącami osób.

Mobilna aplikacja zamiast kasy biletowej

Kolejna prośba i zalecenie dla pasażerów to korzystanie z dostępnych aplikacji mobilnych oraz biletomatów zamiast kupna biletów w stałych kasach czy w punktach dyspozytorsko-kasowych ZDiTM. Inna z sugestii dotyczy minimalizowania kontaktów z pracownikami Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

- Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy z poszczególnymi działami. Korespondencja powinna być wysyłana pocztą, za pomocą platformy ePuap lub umieszczana w skrzynce podawcze zlokalizowanej przy Biurze Obsługi Interesantów - wyjaśnia H. Pieczyńska.

Jednocześnie rzeczniczka prasowa ZDiTM zaznacza, że godziny i forma funkcjonowania BOI oraz kas biletowych może ulec zmianie.

- Zachęcamy do śledzenia komunikatów, które dostępne będą na stronie www.zditm.szczecin.pl. Sytuacja jest dynamiczna i powyższe wytyczne mogą ulec zmianie - dodaje H. Pieczyńska.

Zmiany w komunikacji miejskiej po odwołaniu lekcji

Wart też pamiętać, że z uwagi na zawieszenie zajęć dydaktycznych w szkołach od najbliższego poniedziałku, 16 marca, do 25.03 ZDiTM zawiesi kursowanie autobusów linii 109 i 110. W tym czasie na liniach 901, 904 i 908 nie będą wykonywane kursy realizowane w dni nauki w szkołach. Na linii nr 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach. Natomiast autobusy linii 74 kursować będą tylko do przystanku Łukasińskiego Ogrody i z niego będą odjeżdżać - po dodatkowym postoju - planowanej godzinie w rozkładzie w kierunku Bezrzecza.

Ponadto do odwołania na wszystkich liniach tramwajowych i autobusowych, z nocnymi włącznie, wszystkie przystanki są przystankami stałymi. Prowadzący pojazdy mają obowiązek zatrzymywania się na każdym z nich i otwierania wszystkich drzwi.

Jak poinformowała Hanna Pieczyńska od kilku dni częściej niż do tej pory czyszczone i dezynfekowane są w taborze spółek przewozowych rurki, poręcze i wyłączone zostały tzw. ciepłe guziki, czyli przyciski do otwierania drzwi przez pasażerów. Teraz nie trzeba ich w ogóle dotykać. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Sonda

Czy odwołanie imprez i zamknięcie niektórych placówek z powodu koronawirusa to dobra decyzja?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

korłona wajłrus
2020-03-13 16:17:38
A dopiero co, ktoś stwierdził, że społeczeństwo dziś nie jest głupie, a czasy zaćmienia słońca już dawno minęły. Przypatrując się ludziom pobieżnie, odnoszę wrażenie, że ścigamy się ze starożytnym Egiptem, o palmę pierwszeństwa w zbiorowej histerii. Jedynie rolę kapłanów przejęły środki masowego przekazu, wylewając taki ściek bzdur z częstotliwością karabinu maszynowego, że stoimy w nim po szyję. Pewnie też wkrótce, zaczniemy robić przysiady.
Daro
2020-03-12 17:00:54
W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie na głównym wjeździe/ wejściu nie ma nic do dezynfekcji rąk. Pracownicy ochrony, którzy obsługują to miejsce, nie mają nawet zapewnionego mydła. Brawo Panie Prezesie!
Z tramwaju
2020-03-12 15:18:32
Z Rossmanna zniknęło mydło, ubytku dezodorantów i szamponów nie widać. Wniosek - brudas może i opłucze zapuszczone łapy z żałobą za pazurami hodowaną latami ale po staremu będzie cuchnął zapoconymi gaciami i tłustymi kudłami ...
///
2020-03-12 15:16:18
zawsze mozes zusiasc mu na kolanach lub u kolan/stop a on swoje zrobi
jov
2020-03-12 14:28:23
Jak tu sie wyspowaidać ksiedzu do ucha?
jak to zbadać?
2020-03-12 14:11:18
żeby nie sikali pod siebie na miękkich siedzeniach.
stary człowiek a może
2020-03-12 12:54:11
W sumie ta narodowa histeria granicząca już z obłędem wyjdzie nam na dobre bo w końcu ludzie zaczną dbać o codzienną higienę.Transport publiczny,miejsca publiczne w końcu jak przystało na cywilizowany świat będą regularnie,systematycznie sprzątane,dezynfekowane i pod stałą sanitarną kontrolą.Pod warunkiem,że to wszystko o czym nas informują,piszą i mówią w mediach jest prawdą a nie w czystej postaci populizm i tworzenie pozoracji działań.Liczę na to więc,że od tej pory w środkach transportu,w urzędach będzie lśnić czystość,będzie pachnąco i staranna dezynfekcja.I pomyśleć,że musieliśmy czekać na pandemię by zacząć się myć i przestrzegać kilku podstawowych zasad codziennej higieny.W ciekawych czasach przyszło nam żyć.Zal umierać ;-)
Szczecinianin
2020-03-12 12:53:55
Jeśli w treści z artykułu wynika ze jeśli mamy ograniczone wejście pierwszymi drzwiami i zablokować pierwsze drzwi zeby ograniczyć prowadzących pojazd to powinni w naszym mieście zrobić jak we Wrocławiu strefę buforową między granicą kabiny prowadzącego a przedzialem pasażera.
Maruda
2020-03-12 12:47:03
Oby ta nietypowa sytuacja spowodowała, przy okazji, poprawienie mobileta.
mikol-ekolog
2020-03-12 12:34:44
Czy sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych obok Ronda Giedroycia nadal działa w guziczkowym trybie, dyskryminującym pieszych?
Neo
2020-03-12 12:33:54
No to jeszcze fotele upierzcie i będzie czyściej niż wcześniej. Czyli jednak jakaś zaleta tego wirusa też jest.
Pasazer
2020-03-12 12:31:52
1.prosze sie przejechac autobusami linii 70 tam brud az czarno, 2.Mam nieodarte pwrrazenie ze przewoznicy maja jakas tajna umowe z aptekami i lekarzamni bo grzeja w autobusach i tramwajach tak jakby za oknem trzaskajacy mroz byl.Wchodzi sie do pojazdu jak do sauny a siedzenie gorace i mozna noge oparzyc o grzalke, nie pojmuje dlaczego nikt nie pomysli ze pasazer sie spoci w pojezdzie a pozniej wychodzi na wiatr, przewieje go i jest zlatwiony.Czy naprawde tam nikt nie mysli??????

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA