Czwartek, 23 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

W komunalnej czynszówce obniżkowe wnioski

Data publikacji: 11 grudnia 2016 r. 22:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
W komunalnej czynszówce obniżkowe wnioski
 
Od kilku tygodni, a dokładniej od końca października tego roku, obowiązuje nowy system obniżek w czynszu dla najemców mieszkań komunalnych w Szczecinie. Do tej pory wnioski o udzielenie takiej ulgi według nowych zasad złożyło 267 osób.

- O obniżkę mogą ubiegać się najemcy mieszkań komunalnych oraz z zasobu TBS. System obniżek ma na celu wsparcie tych najemców mieszkań o czynszu komunalnym, którzy osiągają najniższe dochody - przypomina Marcin Nieradka, rzecznik prasowy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie. - Dziś z systemu obniżek czynszu korzysta ponad 1700 najemców lokali.

Aby dodatkowo zachęcić do składania wniosków o obniżkę, w listopadzie ZBiLK ruszył z akcją informacyjną, dostarczając do najemców. Informacje na ten temat znajdują się także w siedzibach zarządców, na stronach internetowych, kampanię plakatową urządzono także w miejskich autobusach i tramwajach.

Teraz o obniżkę mogą ubiegać się również najemcy-dłużnicy, którzy spłacają zaległości na podstawie zawartej ugody. By otrzymać obniżkę należy złożyć wniosek, deklarację osiąganych dochodów, zaświadczenie z zakładu pracy potwierdzające dochody. W przypadku osoby bezrobotnej wymagane jest zarejestrowanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w okresie trzech miesięcy poprzedzających złożenie wniosku.

Obowiązujące teraz zapisy uchwały rady miasta zwiększyły wysokość obniżki czynszu: z 15 do 25%, z 30 na 40% i z 40 na 50%. System obniżek został skonstruowany w oparciu o kryteria dochodowe w sposób mający gwarantować osobom najuboższym pozostawienie wysokości czynszu na zbliżonym poziomie do obecnego. Niezależnie od tych zniżek zainteresowani mogą jednocześnie starać się na podstawie przepisów odrębnej ustawy o wypłatę dodatku mieszkaniowego.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 12 grudnia 2016 r.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytelnik
2016-12-13 12:03:22
No, tak. Biednym obniżają opłaty a drugim robią podwyżki czynszu. Muszą wyjść na swoje. Mieszkania komunalne są bardzo drogie. Moja emerytura nauczycielska nie wystarcza na opłaty. Na szczęście mąż ma większą to jakoś żyjemy.!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA