Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

W kołobrzeskim schronisku kazali zmniejszyć liczbę psów

Data publikacji: 2022-12-09 22:22
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-10 17:36
W kołobrzeskim schronisku kazali zmniejszyć liczbę psów
Nie dla wszystkich psów wystarczy miejsca w kołobrzeskim schronisku.  

Nie wiadomo, jakie będą losy kołobrzeskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, a konkretnie, kto je poprowadzi.

Miasto na przytułek rezerwuje 700 tys. zł rocznie. Tymczasem jedyna oferta, jaka do niego wpłynęła, złożona przez dotychczasowego dzierżawcę, mówi o 1,2 mln zł. Stowarzyszenie REX, o którym mowa, działać za mniejsze pieniądze nie może. Wysokie koszty spowodowane są nie tylko koniecznością zapewnienia opieki weterynaryjnej nad zwierzętami, ich wyżywienia i utrzymania w odpowiednich warunkach, ale również całodobowego zatrudniania opiekunów.

Nie wiadomo, jaką w zaistniałej sytuacji decyzję podejmie miasto. Przetarg może zostać unieważniony. Istnieje także możliwość podpisania umowy na nowych warunkach. Tymczasem miasto, szukając oszczędności, nakazało stowarzyszeniu wypowiedzenie umów na przyjmowanie psów z terenów sąsiednich gmin. Nie bez znaczenia jest to, że inne poza Kołobrzegiem samorządy nie chcą budować nowego schroniska. Obecnie na terenie starego kołobrzeskiego przytułku dla zwierząt przebywa 120 psów. Połowa z nich trafiła tam z terenu innych gmin. Zdaniem kołobrzeskich urzędników zmniejszenie liczby psów w schronisku wydatnie ograniczy generowane przez placówkę koszty. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

inna gmina
2022-12-10 17:03:20
Może inne gminy mogłyby partycypować w kosztach utrzymania schroniska?
Pan da
2022-12-10 15:41:54
Około 120 euro to roczny podatek za psa w Berlinie. Każde miasto ma inne stawki. Można cały dzień chodzić po Berlinie i zobaczyć 4 psy które są wyprowadzane. Zero psów bezpanskich i prawdopodobnie mało dzikich kotów. Czyste ulice. W Polsce brudne chodniki, brak egzekwowania podatku za psa i egzekowania sterylizacji. No i wieczne zebry na karme, kocyki, adopcje. To sie nigdy nie skończy.
@Przypominam
2022-12-10 14:32:16
Jesteś bardzo zgorzkniałym smutnym człowiekiem.
Przypominam
2022-12-10 14:02:11
Schronisko to nie hotel na koszt podatników. To miejsce odosobnienia wałęsającego się samopas psa czym może stwarzać zagrożenie dla ludzi i przechowania go na czas odnalezienia jego właściciela lub zaadaptowania go przez inną osobę. Jeśli to się nie wydarzy w przeciągu np. pół roku należy psa uśpić, a nie fundować hotele czy domy starców. Pies to nie człowiek. Inaczej nigdy nie nastarczycie z pieniędzmi. Ciąża u psa trwa 2 miesiące, a w miocie może być nawet 12 szczeniąt. Żyła złota!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA