piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Kraj > Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność

Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność [GALERIA]

Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność
Data publikacji: 2019-02-03 17:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-20 23:14
Wywietleń: 1339 374160

Wiosna - to nazwa nowej partii, której działalność zainaugurował w niedzielę (3 lutego) Robert Biedroń. Wniesiemy świeżość do polskiej polityki, stwórzmy siłę polityczną, która zmieni oblicze tego kraju - mówił Biedroń podczas niedzielnej konwencji.

- W Polce zbyt długo trwa już mroźna zima, teraz po kilku latach musi nareszcie się naprawdę skończyć - mówił Biedroń.

- Czy Polska potrzebuje świeżości - pytał. "Tak" - odpowiadali zgromadzeni na konwencji. - Czy Polska wiosny - pytał. "Tak" - odpowiadała sala.

- To my tę wiosnę zrobimy. To my jesteśmy świeżością, to my jesteśmy tą wiosną, to my wniesiemy świeżość do polskiej polityki. Zapraszam was dzisiaj: stwórzmy siłą polityczną, która zmieni oblicze tego kraju, która wprowadzi świeże powietrze do tej zatęchłej polityki - mówił Biedroń.

- To jest ta siła, to jest właśnie ta zmiana, zmieni oblicze tego kraju, razem je zmienimy, bo w Polsce trzeba rozkwitu, bo wiosną robi się porządki, wymiata się kurz z najciemniejszych zakamarków. Bo - uwaga - wiosna nikogo nie wyklucza, wiosną każdemu może być lepiej - dodał.

Podczas niedzielnej konwencji Biedroń oświadczył, że w pierwszych miesiącach nowej kadencji Sejmu jego ugrupowanie przedstawi 13 projektów ustaw.

Będą to m.in. projekt nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta, projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, projekt ustawy o prawie kobiet, w tym prawie do przerywania ciąży oraz projekt ustawy o wieloletniej polityce kształtowania płacy minimalnej.

- Nasze państwo - jeśli mamy mu zaufać - musi być odpowiedzialne i konsekwentnie stosować prawo - mówił Biedroń. Zapowiedział odpartyjnienie spółek skarbu państwa i pełną jawność życia publicznego. - Dość Misiewiczów, krewnych i znajomych zarabiających setki tysięcy rocznie na państwowych posadach - dodał.

Biedroń mówił też, że "państwo musi wyciągnąć konsekwencję wobec tych, którzy łamią jego podstawowe zasady". - Stworzymy komisję sprawiedliwości i pojednania, rozliczymy tych, którzy dopuścili się naruszenia podstawowych praw i wolności zapisanych w konstytucji. Nawet tych, którzy sterują państwem z tylnego rzędu, postawimy w końcu skutecznie przed Trybunałem Stanu, bo dla nas najważniejsza jest konstytucja - zapowiedział polityk. - To nie tylko słowa, jak my mówimy, że to zrobimy, to my to po prostu zrobimy. Niech już się dzisiaj boją, niech czekają, zapukamy do ich drzwi, będziemy działać natychmiast - mówił.

Ponadto, Biedroń przedstawi projekt ustawy likwidującą Radę Mediów Narodowych, projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, a także projekt noweli ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, zwiększającą odpowiedzialność prawną polityków za wypowiadane słowa.

Biedroń zapowiedział też projekt ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznym, a także projekt ograniczający działalności gospodarczej przez osoby publiczne. - Nie może być tak, że prezes partii politycznej na boku prowadzi miliardowy biznes - mówił.

Ponadto Biedroń chce, by alimenty były ściągane, jak podatki, a ich ściąganiem zajęła się administracja skarbowa. - Każdy rodzic w naszym kraju musi być pewny jutra swojego dziecka - mówił.

Polityk zapowiedział też zmiany w programie 500 Plus, by obejmował pierwsze dziecko i rodziców samodzielnie wychowujących dzieci. - Program musi obejmować wszystkie dzieci, a nie tylko te mieszczące się w urzędniczych metryczkach. Jak równość, to równość - mówił.

Zdaniem Biedronia, płaca minimalna powinna wynosić będzie 60 proc. średniej krajowej. W 2020 r. podniesiemy płacę minimalną do 2 700 zł, a w 2022 do 3 265 zł. Niech w końcu będzie sprawiedliwie, żeby nikt nie musiał wyjeżdżać więcej z naszego kraju" - zadeklarował.

Zdaniem Biedronia, państwo musi zacząć współpracować z przedsiębiorcami i odbudować zaufanie. -Dlatego zniesiemy kontrole skarbowe jakie znamy, w małych firmach zastąpi je weryfikacja internetowa, uprościmy też prawo podatkowe tak, by właściciele firm nie zajmowali się ciągłym śledzeniem nowelizacji. Wszystkie procedury załatwimy przez internet, a symbolem tego będzie brak pieczątek do 2022 r. Pieczątka trafi w końcu tam, gdzie jej miejsce. Do muzeum, do lamusa - zapowiedział.

Zadeklarował też przedstawienie strategii na rzecz odchodzenia od węgla na lata 2020-2035 oraz powołanie rzecznika praw przyrody.

(PAP)

Fot. PAP/Jakub Kamiński

Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność

Komentarze

wynocha fałszerze tęczy i wiosny
22:58 jest wiosna , nie ta brudna biedronia . Koniec ze zmorami zimy i takimi oszukanymi " wiosnami " !
2019-03-20 23:00:32
Jarun
W gejklubie Spring najpopularniejszym (podobno) napojem jest kakao.
2019-02-07 15:15:45
pola
Kolejny darmozjad i złodziej! .
2019-02-05 11:35:38
teść pasierba
" Finisz to Pogrzeb.Największa umieralność , zimą."... Zgadza się, zimą trupy nie śmierdzą - przerabiane 13-go grudnia.....Jeszcze się toto się nie narodziło a W.Sz.W.Cz. Quistorp uśmiercił.
2019-02-05 09:15:14
Quistorp
Niefortunna nazwa. To tak, jak gdyby zabezpieczał sobie kolejne pory roku (fazy, okresy parcia na władzę) Okres buntu, okres rewolucji,okres sprawowania władzy, okres spożywania śmietanki. Finisz to Pogrzeb. Największa umieralność , zimą.
2019-02-04 19:29:09
@ala
Rzeczywiście rząd jest najgorszy w historii Polski: wzrost gospodarczy 5,1% najwyższy w Unii, najniższe bezrobocie, likwidacja ubóstwa wśród dzieci, największe transfery socjalne w historii naszego kraju, rekordowe dochody spółek, - no po prostu zgroza nie rząd! Rząd PO-PSL to był dopiero rząd - sprzedawali wszystko jak leci za pół darmo, likwidowali stocznie, zajumali OFE, podnieśli wiek emerytalny, korupcja kwitła - po prostu herr Tusk wspaniale rządził!
2019-02-04 18:52:36
janek bury
ponoc ta cala hucpe finansuje ulubieniec tvn palikot.
2019-02-04 14:19:24
ala
Priorytetem jest odsunięcie obecnej władzy, a kto to zrobi i w jaki sposób to już nie ma takiego znaczenia. Najważniejsze aby wreszcie nastąpiła zmiana, bo obecnie mamy najgorszy rząd w historii Polski.
2019-02-04 08:32:44
Program ma znakomity
Zobaczymy po sondażach jak to się wszystko będzie rozkładało, ważne żeby odsunąć bolszewików z pis od władzy
2019-02-04 07:20:43
cdn
pelna zgoda z obserwatorem.to smieszny twor sodomitow i roznych dewiantow.znikna tak palikociarnia.
2019-02-03 21:28:51
obserwator
zasada w polityce jeSt taka. kto walczy z kościołem ten ginie, upada, ponosi klęske. Biedroń odgrzewa stare kotlety tz. walka z kościolem, aborcja innymi słowy sprawy światopoglądowe. Nie ma szans. Jeszcze jego orientacja seksulana jest przeszkoda w naszej Polsce.Jesteśmy krajem tradycyjnym, katolickim i blSska jst nam polityka PIS która to opcje polityczna popieram całym sercem. Adam NOWAK z Bezrzecza. Jeszcze Polska nie zgninęła.
2019-02-03 20:46:18
aj
Powinni startować z hasłem "Wiosna zrobi wam z du.....py zimę stulecia" . Takie trochę dwuznaczne :)))))
2019-02-03 19:21:30
Wiosna wasza - zima nasza!
- zawsze aktualne, nawet w demokracji (liberalnej).
2019-02-03 18:40:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie