Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność [GALERIA]

Data publikacji: 03 lutego 2019 r. 17:13
Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2019 r. 23:14
Wiosna - nowa partia Roberta Biedronia zainaugurowała działalność
 

Wiosna - to nazwa nowej partii, której działalność zainaugurował w niedzielę (3 lutego) Robert Biedroń. Wniesiemy świeżość do polskiej polityki, stwórzmy siłę polityczną, która zmieni oblicze tego kraju - mówił Biedroń podczas niedzielnej konwencji.

- W Polce zbyt długo trwa już mroźna zima, teraz po kilku latach musi nareszcie się naprawdę skończyć - mówił Biedroń.

- Czy Polska potrzebuje świeżości - pytał. "Tak" - odpowiadali zgromadzeni na konwencji. - Czy Polska wiosny - pytał. "Tak" - odpowiadała sala.

- To my tę wiosnę zrobimy. To my jesteśmy świeżością, to my jesteśmy tą wiosną, to my wniesiemy świeżość do polskiej polityki. Zapraszam was dzisiaj: stwórzmy siłą polityczną, która zmieni oblicze tego kraju, która wprowadzi świeże powietrze do tej zatęchłej polityki - mówił Biedroń.

- To jest ta siła, to jest właśnie ta zmiana, zmieni oblicze tego kraju, razem je zmienimy, bo w Polsce trzeba rozkwitu, bo wiosną robi się porządki, wymiata się kurz z najciemniejszych zakamarków. Bo - uwaga - wiosna nikogo nie wyklucza, wiosną każdemu może być lepiej - dodał.

Podczas niedzielnej konwencji Biedroń oświadczył, że w pierwszych miesiącach nowej kadencji Sejmu jego ugrupowanie przedstawi 13 projektów ustaw.

Będą to m.in. projekt nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta, projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, projekt ustawy o prawie kobiet, w tym prawie do przerywania ciąży oraz projekt ustawy o wieloletniej polityce kształtowania płacy minimalnej.

- Nasze państwo - jeśli mamy mu zaufać - musi być odpowiedzialne i konsekwentnie stosować prawo - mówił Biedroń. Zapowiedział odpartyjnienie spółek skarbu państwa i pełną jawność życia publicznego. - Dość Misiewiczów, krewnych i znajomych zarabiających setki tysięcy rocznie na państwowych posadach - dodał.

Biedroń mówił też, że "państwo musi wyciągnąć konsekwencję wobec tych, którzy łamią jego podstawowe zasady". - Stworzymy komisję sprawiedliwości i pojednania, rozliczymy tych, którzy dopuścili się naruszenia podstawowych praw i wolności zapisanych w konstytucji. Nawet tych, którzy sterują państwem z tylnego rzędu, postawimy w końcu skutecznie przed Trybunałem Stanu, bo dla nas najważniejsza jest konstytucja - zapowiedział polityk. - To nie tylko słowa, jak my mówimy, że to zrobimy, to my to po prostu zrobimy. Niech już się dzisiaj boją, niech czekają, zapukamy do ich drzwi, będziemy działać natychmiast - mówił.

Ponadto, Biedroń przedstawi projekt ustawy likwidującą Radę Mediów Narodowych, projekt noweli ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, a także projekt noweli ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, zwiększającą odpowiedzialność prawną polityków za wypowiadane słowa.

Biedroń zapowiedział też projekt ustawy o jawności i zasadach wynagrodzeń w sektorze publicznym, a także projekt ograniczający działalności gospodarczej przez osoby publiczne. - Nie może być tak, że prezes partii politycznej na boku prowadzi miliardowy biznes - mówił.

Ponadto Biedroń chce, by alimenty były ściągane, jak podatki, a ich ściąganiem zajęła się administracja skarbowa. - Każdy rodzic w naszym kraju musi być pewny jutra swojego dziecka - mówił.

Polityk zapowiedział też zmiany w programie 500 Plus, by obejmował pierwsze dziecko i rodziców samodzielnie wychowujących dzieci. - Program musi obejmować wszystkie dzieci, a nie tylko te mieszczące się w urzędniczych metryczkach. Jak równość, to równość - mówił.

Zdaniem Biedronia, płaca minimalna powinna wynosić będzie 60 proc. średniej krajowej. W 2020 r. podniesiemy płacę minimalną do 2 700 zł, a w 2022 do 3 265 zł. Niech w końcu będzie sprawiedliwie, żeby nikt nie musiał wyjeżdżać więcej z naszego kraju" - zadeklarował.

Zdaniem Biedronia, państwo musi zacząć współpracować z przedsiębiorcami i odbudować zaufanie. -Dlatego zniesiemy kontrole skarbowe jakie znamy, w małych firmach zastąpi je weryfikacja internetowa, uprościmy też prawo podatkowe tak, by właściciele firm nie zajmowali się ciągłym śledzeniem nowelizacji. Wszystkie procedury załatwimy przez internet, a symbolem tego będzie brak pieczątek do 2022 r. Pieczątka trafi w końcu tam, gdzie jej miejsce. Do muzeum, do lamusa - zapowiedział.

Zadeklarował też przedstawienie strategii na rzecz odchodzenia od węgla na lata 2020-2035 oraz powołanie rzecznika praw przyrody.

(PAP)

Fot. PAP/Jakub Kamiński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wynocha fałszerze tęczy i wiosny
2019-03-20 23:00:32
22:58 jest wiosna , nie ta brudna biedronia . Koniec ze zmorami zimy i takimi oszukanymi " wiosnami " !
Jarun
2019-02-07 15:15:45
W gejklubie Spring najpopularniejszym (podobno) napojem jest kakao.
pola
2019-02-05 11:35:38
Kolejny darmozjad i złodziej! .
teść pasierba
2019-02-05 09:15:14
" Finisz to Pogrzeb.Największa umieralność , zimą."... Zgadza się, zimą trupy nie śmierdzą - przerabiane 13-go grudnia.....Jeszcze się toto się nie narodziło a W.Sz.W.Cz. Quistorp uśmiercił.
Quistorp
2019-02-04 19:29:09
Niefortunna nazwa. To tak, jak gdyby zabezpieczał sobie kolejne pory roku (fazy, okresy parcia na władzę) Okres buntu, okres rewolucji,okres sprawowania władzy, okres spożywania śmietanki. Finisz to Pogrzeb. Największa umieralność , zimą.
@ala
2019-02-04 18:52:36
Rzeczywiście rząd jest najgorszy w historii Polski: wzrost gospodarczy 5,1% najwyższy w Unii, najniższe bezrobocie, likwidacja ubóstwa wśród dzieci, największe transfery socjalne w historii naszego kraju, rekordowe dochody spółek, - no po prostu zgroza nie rząd! Rząd PO-PSL to był dopiero rząd - sprzedawali wszystko jak leci za pół darmo, likwidowali stocznie, zajumali OFE, podnieśli wiek emerytalny, korupcja kwitła - po prostu herr Tusk wspaniale rządził!
janek bury
2019-02-04 14:19:24
ponoc ta cala hucpe finansuje ulubieniec tvn palikot.
ala
2019-02-04 08:32:44
Priorytetem jest odsunięcie obecnej władzy, a kto to zrobi i w jaki sposób to już nie ma takiego znaczenia. Najważniejsze aby wreszcie nastąpiła zmiana, bo obecnie mamy najgorszy rząd w historii Polski.
Program ma znakomity
2019-02-04 07:20:43
Zobaczymy po sondażach jak to się wszystko będzie rozkładało, ważne żeby odsunąć bolszewików z pis od władzy
cdn
2019-02-03 21:28:51
pelna zgoda z obserwatorem.to smieszny twor sodomitow i roznych dewiantow.znikna tak palikociarnia.
obserwator
2019-02-03 20:46:18
zasada w polityce jeSt taka. kto walczy z kościołem ten ginie, upada, ponosi klęske. Biedroń odgrzewa stare kotlety tz. walka z kościolem, aborcja innymi słowy sprawy światopoglądowe. Nie ma szans. Jeszcze jego orientacja seksulana jest przeszkoda w naszej Polsce.Jesteśmy krajem tradycyjnym, katolickim i blSska jst nam polityka PIS która to opcje polityczna popieram całym sercem. Adam NOWAK z Bezrzecza. Jeszcze Polska nie zgninęła.
aj
2019-02-03 19:21:30
Powinni startować z hasłem "Wiosna zrobi wam z du.....py zimę stulecia" . Takie trochę dwuznaczne :)))))
Wiosna wasza - zima nasza!
2019-02-03 18:40:33
- zawsze aktualne, nawet w demokracji (liberalnej).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA