czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego
Data publikacji: 2016-02-13 08:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1651 117918

Szpital Wojewódzki w Szczecinie po raz szósty przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Chorego. W sobotę (13 lutego) lekarze z SPWSZ przyjmą w poradniach 120 pacjentów z województwa, którzy na co dzień mają utrudniony dostęp do specjalistów.

Szpital Wojewódzki przy ul. Arkońskiej tradycyjnie już bierze aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Chorego. Przy współpracy z Caritas Polska udało się dotrzeć do mieszkańców małych miejscowości, m. in. z powiatów: gryfińskiego, choszczeńskiego, stargardzkiego i gryfickiego, którzy w swoich parafiach zgłaszali chęć wizyt u konkretnych specjalistów. W sobotę (13 lutego) w godz. 10-15 szesnastu lekarzy Szpitala Wojewódzkiego będzie przyjmowało chorych w poradniach na terenie szpitala.

– Wiemy, że mieszkańcy małych miejscowości mają utrudniony dostęp do specjalistów – przyznaje dr Magdalena Herczyńska, prezes Fundacji Służby Zdrowia Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, koordynator Światowego Dnia Chorego w SPWSZ. – Zawsze staramy się wychodzić im naprzeciw, dzięki takim spotkaniom możemy zapewnić wizytę u przynajmniej dwóch specjalistów w ciągu jednego dnia w jednym miejscu.

Porad i konsultacji udzielą lekarze specjaliści w zakresie: kardiologii, dermatologii, endokrynologii, okulistyki, gastrologii, reumatologii, neurologii, ortopedii, chirurgii naczyń oraz fizjoterapii. Przyjęcia do kardiologa poprzedzone będą badaniem EKG oraz ciśnienia. Na zlecenie lekarzy będą również wykonywane badania USG jamy brzusznej, tarczycy oraz naczyń tętniczych i żylnych.

– Pacjenci zostaną dowiezieni do szpitala busami – tłumaczy ks. Maciej Szmuc, z Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. – W sobotę wizyty u specjalistów poprzedzi msza święta o godz. 9 w kościele pw. św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego. Następnie pacjenci udadzą się na umówione wizyty. My w międzyczasie przygotujemy im ciepłe napoje oraz poczęstunek. Dla osób z małych miejscowości, oddalonych od przychodni i szpitali, to szansa na pierwszą od dawna wizytę w poradni. Sami często nie mają jak do lekarza dojechać lub czas oczekiwania jest dla nich zbyt długi.

Dzień Pomocy Chorym w SPWSZ odbędzie się w sobotę (13 lutego) w godz. 10-15 w budynku A (Poradnia Kardiologiczna) Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej 4. (s)

 

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie