Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Światowy Dzień Chorego

Data publikacji: 13 lutego 2016 r. 08:19
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Światowy Dzień Chorego
Fot. Robert Wojciechowski (arch.)  

Szpital Wojewódzki w Szczecinie po raz szósty przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Chorego. W sobotę (13 lutego) lekarze z SPWSZ przyjmą w poradniach 120 pacjentów z województwa, którzy na co dzień mają utrudniony dostęp do specjalistów.

Szpital Wojewódzki przy ul. Arkońskiej tradycyjnie już bierze aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Chorego. Przy współpracy z Caritas Polska udało się dotrzeć do mieszkańców małych miejscowości, m. in. z powiatów: gryfińskiego, choszczeńskiego, stargardzkiego i gryfickiego, którzy w swoich parafiach zgłaszali chęć wizyt u konkretnych specjalistów. W sobotę (13 lutego) w godz. 10-15 szesnastu lekarzy Szpitala Wojewódzkiego będzie przyjmowało chorych w poradniach na terenie szpitala.

– Wiemy, że mieszkańcy małych miejscowości mają utrudniony dostęp do specjalistów – przyznaje dr Magdalena Herczyńska, prezes Fundacji Służby Zdrowia Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, koordynator Światowego Dnia Chorego w SPWSZ. – Zawsze staramy się wychodzić im naprzeciw, dzięki takim spotkaniom możemy zapewnić wizytę u przynajmniej dwóch specjalistów w ciągu jednego dnia w jednym miejscu.

Porad i konsultacji udzielą lekarze specjaliści w zakresie: kardiologii, dermatologii, endokrynologii, okulistyki, gastrologii, reumatologii, neurologii, ortopedii, chirurgii naczyń oraz fizjoterapii. Przyjęcia do kardiologa poprzedzone będą badaniem EKG oraz ciśnienia. Na zlecenie lekarzy będą również wykonywane badania USG jamy brzusznej, tarczycy oraz naczyń tętniczych i żylnych.

– Pacjenci zostaną dowiezieni do szpitala busami – tłumaczy ks. Maciej Szmuc, z Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. – W sobotę wizyty u specjalistów poprzedzi msza święta o godz. 9 w kościele pw. św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego. Następnie pacjenci udadzą się na umówione wizyty. My w międzyczasie przygotujemy im ciepłe napoje oraz poczęstunek. Dla osób z małych miejscowości, oddalonych od przychodni i szpitali, to szansa na pierwszą od dawna wizytę w poradni. Sami często nie mają jak do lekarza dojechać lub czas oczekiwania jest dla nich zbyt długi.

Dzień Pomocy Chorym w SPWSZ odbędzie się w sobotę (13 lutego) w godz. 10-15 w budynku A (Poradnia Kardiologiczna) Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej 4. (s)

 

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA