niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego
Data publikacji: 2016-02-13 08:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1479 117918

Szpital Wojewódzki w Szczecinie po raz szósty przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Chorego. W sobotę (13 lutego) lekarze z SPWSZ przyjmą w poradniach 120 pacjentów z województwa, którzy na co dzień mają utrudniony dostęp do specjalistów.

Szpital Wojewódzki przy ul. Arkońskiej tradycyjnie już bierze aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Chorego. Przy współpracy z Caritas Polska udało się dotrzeć do mieszkańców małych miejscowości, m. in. z powiatów: gryfińskiego, choszczeńskiego, stargardzkiego i gryfickiego, którzy w swoich parafiach zgłaszali chęć wizyt u konkretnych specjalistów. W sobotę (13 lutego) w godz. 10-15 szesnastu lekarzy Szpitala Wojewódzkiego będzie przyjmowało chorych w poradniach na terenie szpitala.

– Wiemy, że mieszkańcy małych miejscowości mają utrudniony dostęp do specjalistów – przyznaje dr Magdalena Herczyńska, prezes Fundacji Służby Zdrowia Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie, koordynator Światowego Dnia Chorego w SPWSZ. – Zawsze staramy się wychodzić im naprzeciw, dzięki takim spotkaniom możemy zapewnić wizytę u przynajmniej dwóch specjalistów w ciągu jednego dnia w jednym miejscu.

Porad i konsultacji udzielą lekarze specjaliści w zakresie: kardiologii, dermatologii, endokrynologii, okulistyki, gastrologii, reumatologii, neurologii, ortopedii, chirurgii naczyń oraz fizjoterapii. Przyjęcia do kardiologa poprzedzone będą badaniem EKG oraz ciśnienia. Na zlecenie lekarzy będą również wykonywane badania USG jamy brzusznej, tarczycy oraz naczyń tętniczych i żylnych.

– Pacjenci zostaną dowiezieni do szpitala busami – tłumaczy ks. Maciej Szmuc, z Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. – W sobotę wizyty u specjalistów poprzedzi msza święta o godz. 9 w kościele pw. św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego. Następnie pacjenci udadzą się na umówione wizyty. My w międzyczasie przygotujemy im ciepłe napoje oraz poczęstunek. Dla osób z małych miejscowości, oddalonych od przychodni i szpitali, to szansa na pierwszą od dawna wizytę w poradni. Sami często nie mają jak do lekarza dojechać lub czas oczekiwania jest dla nich zbyt długi.

Dzień Pomocy Chorym w SPWSZ odbędzie się w sobotę (13 lutego) w godz. 10-15 w budynku A (Poradnia Kardiologiczna) Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej 4. (s)

 

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie