Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

W czwartek i piątek wichury w regionie. Najmocniej powieje nad morzem

Data publikacji: 2021-09-23 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-23 08:38
W czwartek i piątek wichury w regionie. Najmocniej powieje nad morzem
Fot. Artur Bakaj (arch.)  

Dwa ostrzeżenia przed silny wiatrem w województwie zachodniopomorskim wydało w czwartek rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Pierwsze mówi o silnym wietrze w powiatach: gryfickim, kamieńskim, kołobrzeskim, Koszalinie, koszalińskim, sławieńskim i w Świnoujściu. W czwartek od godz. 15 do godz. 12 w piątek prognozuje się tu wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, południowo-zachodniego i zachodniego, skręcającego wieczorem na północno-zachodni. Stopień zagrożenia został oceniony na drugi w 3-stopniowej skali.

Drugie ostrzeżenie przed silnym wiatrem dotyczy powiatów: białogardzkiego, choszczeńskiego, drawskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego, stargardzkiego i  Szczecina, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego. Od godz. 16 w czwartek do godz. 10 w piątek prognozuje się wystąpienie na ich terenie  silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków zachodnich. Stopień zagrożenia został oceniony na pierwszy w 3-stopniowej skali.

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ