Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Uzupełnią brakujący odcinek

Data publikacji: 16 lutego 2016 r. 08:23
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Uzupełnią brakujący odcinek
 

W GMINIE Kołbaskowo rozpoczęła się budowa ścieżki rowerowej, która połączy oddaną rok temu drogę z Przecławia do Rosówka z trasą rowerową po niemieckiej stronie. Ścieżka powinna być gotowa do wakacji. 

CHODZI o krótki, ale istotny odcinek drogi pieszo-rowerowej. Pół kilometra ścieżki połączy wybudowaną w zeszłym roku 6-kilometrową drogę prowadzącą z Przecławia do Rosówka z drogą dla jednośladów biegnącą po niemieckiej stronie w Neu Rossow. Tym samym Szczecin zyska bezpośrednie połączenie z bardzo popularnym szlakiem rowerowym Odra - Nysa zaczynającym się w Czechach, a kończącym się na wyspie Uznam. Co prawda ścieżka prowadząca ze Szczecina do Przecławia pozostawia jeszcze wiele do życzenia (wysokie krawężniki, kostka brukowa), ale trasa z Przecławia w kierunku granicy jest wysokiej klasy.

Inwestycję realizuje firma Giardino Beata Cabaj ze Szczecina. Budowa ścieżki będzie kosztować około 240 tys zł. Powstanie dokładnie 554,77 metrów drogi rowerowej o szerokość od 2,5 do 3 metrów. Wykonawca ma pięć miesięcy na zakończenie prac. W następnych latach w gminie Kołbaskowo mają powstać jeszcze trasy łączące m.in.: Ustowo, Kurów, Siadło Dolne, Warzymice, Karwowo, Warnik. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Powstaje droga rowerowa z Rosówka do Niemiec.

Fot. Elżbieta Korniak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nikt
2016-10-13 18:38:39
3 sprawy: -Połączenie asfaltowe od toru motocrossowego w Rosówku do Neu Rosow już istnieje -W Neu Rosow to jest droga dla samochodów a nie tylko dla rowerów -sama miejscowość nazywa się Neu Rosow.
gosc
2016-03-09 21:35:15
Spokojnie, na tą ścieżka to poczekamy jeszcze bardzo długo, firma która ma zamiar to realizować słynie z opóźnień i nie tylko. Trzeba bacznie się przyglądać jakości i ilości użytych materiałów, żeby później nie było " ... a nie mówiłem!!!".
Schwarz'ówka
2016-02-16 09:36:00
No, w końcu się przydadzą te rowery podarowane uchodźcom.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA