Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Fragment rowerowej układanki

Data publikacji: 19 stycznia 2016 r. 11:09
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Fragment rowerowej układanki
Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)  

Gmina Kołbaskowo rozstrzygnęła przetarg na budowę półkilometrowego odcinka drogi pieszo-rowerowej, który ma połączyć oddaną rok temu ścieżkę z Przecławia do Rosówka z tą leżącą na terenie Niemiec w Neu Rossow. 

Realizacją tej inwestycji było zainteresowanych pięć firm. Za najlepszą uznano ofertę przedsiębiorstwa Giardino Beata Cabaj ze Szczecina. Budowa ścieżki będzie kosztować około 240 tysięcy złotych. Umowa powinna zostać podpisana na początku lutego, a od tego czasu wykonawca będzie miał pięć miesięcy na zakończenie prac. Powstanie dokładnie 554,77 metrów drogi rowerowej o szerokość od 2,5 do 3 metrów.

Tym samym uzupełnione zostanie ostatnie ogniwo pomiędzy oddaną w zeszłym roku 6-kilometrową ścieżką pieszo-rowerową prowadzącą z Przecławia do Rosówka, a drogą dla jednośladów biegnącą po niemieckiej stronie w Neu Rossow. Tym samym Szczecin zyska bezpośrednie połączenie z bardzo popularnym szlakiem rowerowym Odra-Nysa zaczynającym się w Czechach, a kończącym się na wyspie Uznam. Co prawda droga rowerowa prowadząca ze Szczecina do Przecławia pozostawia jeszcze wiele do życzenia (wysokie krawężniki, kostka brukowa), ale trasa z Przecławia w kierunku granicy jest wysokiej klasy. 

W kolejnych latach w gminie Kołbaskowo mają powstać jeszcze trasy łączące m.in.: Ustowo, Kurów, Siadło Dolne, Warzymice, Karwowo, Warnik. (szymw)

 

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rafał
2016-01-19 15:35:16
Rowerem z Gminnych Wsi do Miasta ,szkoda że taka duża Gminna nie ma normalnie kursujących autobusów Miejskich:(ciężko się wydostać.
Przyzwoitość
2016-01-19 10:53:18
Kto wyraził zgodę, a przede wszystkim, kto nie przeciwstawił się zaproponowanej nazwie: "Szwarcówka"?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA