środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Fragment rowerowej układanki

Fragment rowerowej układanki

Fragment rowerowej układanki
Data publikacji: 2016-01-19 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1944 104564

Gmina Kołbaskowo rozstrzygnęła przetarg na budowę półkilometrowego odcinka drogi pieszo-rowerowej, który ma połączyć oddaną rok temu ścieżkę z Przecławia do Rosówka z tą leżącą na terenie Niemiec w Neu Rossow. 

Realizacją tej inwestycji było zainteresowanych pięć firm. Za najlepszą uznano ofertę przedsiębiorstwa Giardino Beata Cabaj ze Szczecina. Budowa ścieżki będzie kosztować około 240 tysięcy złotych. Umowa powinna zostać podpisana na początku lutego, a od tego czasu wykonawca będzie miał pięć miesięcy na zakończenie prac. Powstanie dokładnie 554,77 metrów drogi rowerowej o szerokość od 2,5 do 3 metrów.

Tym samym uzupełnione zostanie ostatnie ogniwo pomiędzy oddaną w zeszłym roku 6-kilometrową ścieżką pieszo-rowerową prowadzącą z Przecławia do Rosówka, a drogą dla jednośladów biegnącą po niemieckiej stronie w Neu Rossow. Tym samym Szczecin zyska bezpośrednie połączenie z bardzo popularnym szlakiem rowerowym Odra-Nysa zaczynającym się w Czechach, a kończącym się na wyspie Uznam. Co prawda droga rowerowa prowadząca ze Szczecina do Przecławia pozostawia jeszcze wiele do życzenia (wysokie krawężniki, kostka brukowa), ale trasa z Przecławia w kierunku granicy jest wysokiej klasy. 

W kolejnych latach w gminie Kołbaskowo mają powstać jeszcze trasy łączące m.in.: Ustowo, Kurów, Siadło Dolne, Warzymice, Karwowo, Warnik. (szymw)

 

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Rafał
Rowerem z Gminnych Wsi do Miasta ,szkoda że taka duża Gminna nie ma normalnie kursujących autobusów Miejskich:(ciężko się wydostać.
2016-01-19 15:35:16
Przyzwoitość
Kto wyraził zgodę, a przede wszystkim, kto nie przeciwstawił się zaproponowanej nazwie: "Szwarcówka"?
2016-01-19 10:53:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie