środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Uwierzyła w miłość „amerykańskiego żołnierza”

Uwierzyła w miłość „amerykańskiego żołnierza”

Uwierzyła w miłość „amerykańskiego żołnierza”
Data publikacji: 2019-09-20 12:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-24 09:55
Wywietleń: 1548 416215

Mieszkanka powiatu pyrzyckiego straciła 190 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że poznany w sieci mężczyzna ją kocha. Zauroczona kobieta kompletnie straciła głowę dla „amerykańskiego żołnierza”, który okazał się zwykłym naciągaczem i oszustem. 

Zaproszenie do znajomych na Facebooku pochodzące od amerykańskich żołnierzy to stary patent. Ofiarą takich oszustów w ostatnich miesiącach padło kilka Polek, a niedawno – mieszkanka powiatu pyrzyckiego. Mężczyzna podający się za amerykańskiego żołnierza korespondował z nią, wzbudził jej zaufanie, z czasem zaczął pisać czułe listy zapewniając ją o swojej miłości. Pisał, że bardzo kocha, a równocześnie zaczął prosić o przesyłanie mu pieniędzy, które umożliwią mu przyjazd i spotkanie z ukochaną. Zakochana kobieta, zanim zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem, przekazała mu w sumie 190 tysięcy złotych.

Sprawą zajęła się już policja. Historię mieszkanki powiatu pyrzyckiego policjanci podają ku przestrodze dla innych.

– Zmanipulowane kobiety wykonują bez zastanowienia polecenia internetowego amanta, który podając przeróżne konta bankowe zarejestrowane w różnych częściach świata w ten sposób wyłudza znaczne sumy pieniędzy. Wiele kobiet, aby pomóc żołnierzowi, zaciąga nawet kilkunastotysięczne kredyty bankowe. Oszuści działają na szeroką skalę najczęściej posiadając wiele fałszywych kont czy profili. Fałszywe zdjęcia domów, informacje dotyczące codziennego życia, często są wdowcami do tego samotnie wychowującymi dziecko. Wszystko po to, by uśpić czujność ofiary i w ten sposób wyłudzić pieniądze – przestrzega mł. aspirant Marcelina Pałaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach. I apeluje o szczególną ostrożność podczas zawierania internetowych znajomości.

(reg)

Fot. policja

Komentarze

zuzia
jak to zwykłym...? krajowym ?
2019-09-24 09:19:49
2 strony Medalu...
Jak za mlodu "wykorzystuja i doja"... mlodych Chlopakow - to jest OK ! A jak na starsze lata te same dojrzalsze juz Chopaki, chca Se spowrotem "Odbic" to co w mlodosci na nie potracili... to jest od razu Wielkie U, U, U, ze zostaly "Wykorzystane i Oszukane" !! A wiec: Nie czyn wczesniej drugiemu Zlego... co i Tobie bedzie pozniej rowniez Nie mile lub jak Ewa Bogu tak i Bog pozniej Ewie !!
2019-09-20 22:25:49
jamcito
durne pindy
2019-09-20 14:37:50
Tak jest
Łatwo przyszło , łatwo poszło co to dla bogatej z wioseczki. Tak trzymaj nadal będzie następny.
2019-09-20 14:17:30
Rasowa
A gdyby tak przerzucic ten problem z "bezmyslnoscia" na 'goraczke wyborcza";)...
2019-09-20 13:32:38
teść pasierba
- szukam takiej do "końca życia", albo i dłużej. Pani Marcelina z Komendy ostrasza mi "towar" na miłość.(_I_)
2019-09-20 13:11:34
rob
Desperatka nie ona pierwsza i nie ostatnia, ktorejn brak spodni u boku rozum odbiera
2019-09-20 13:04:04
Ja nie cierpie;)
Szczesliwe jest miasto,w ktorym wiadomoscia poruszajaca dzien jest zrozpaczona uzytkowniczka ' tindera' i 'eksperymentator z pierscieniem'...:)
2019-09-20 12:54:38
<->
Trzeba być MEGA debilem by wysłać obcej osobie jakiekolwiek pieniądze a dodatkowo jeszcze się "zakochać" przez internet to już hit nie z tej ziemi...
2019-09-20 12:51:24
(.)(.)
Skąd się biorą takie naiwne idiotki i to pewnie niemłode? Jak to się mówi, głupich nie sieją, ale dlaczego przez taką opinię mają cierpieć porządne kobiety.
2019-09-20 12:27:02