Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Uwierzyła w miłość „amerykańskiego żołnierza”

Data publikacji: 20 września 2019 r. 12:04
Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia 2020 r. 16:35
Uwierzyła w miłość „amerykańskiego żołnierza”
 

Mieszkanka powiatu pyrzyckiego straciła 190 tysięcy złotych, bo uwierzyła, że poznany w sieci mężczyzna ją kocha. Zauroczona kobieta kompletnie straciła głowę dla „amerykańskiego żołnierza”, który okazał się zwykłym naciągaczem i oszustem. 

Zaproszenie do znajomych na Facebooku pochodzące od amerykańskich żołnierzy to stary patent. Ofiarą takich oszustów w ostatnich miesiącach padło kilka Polek, a niedawno – mieszkanka powiatu pyrzyckiego. Mężczyzna podający się za amerykańskiego żołnierza korespondował z nią, wzbudził jej zaufanie, z czasem zaczął pisać czułe listy zapewniając ją o swojej miłości. Pisał, że bardzo kocha, a równocześnie zaczął prosić o przesyłanie mu pieniędzy, które umożliwią mu przyjazd i spotkanie z ukochaną. Zakochana kobieta, zanim zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem, przekazała mu w sumie 190 tysięcy złotych.

Sprawą zajęła się już policja. Historię mieszkanki powiatu pyrzyckiego policjanci podają ku przestrodze dla innych.

– Zmanipulowane kobiety wykonują bez zastanowienia polecenia internetowego amanta, który podając przeróżne konta bankowe zarejestrowane w różnych częściach świata w ten sposób wyłudza znaczne sumy pieniędzy. Wiele kobiet, aby pomóc żołnierzowi, zaciąga nawet kilkunastotysięczne kredyty bankowe. Oszuści działają na szeroką skalę najczęściej posiadając wiele fałszywych kont czy profili. Fałszywe zdjęcia domów, informacje dotyczące codziennego życia, często są wdowcami do tego samotnie wychowującymi dziecko. Wszystko po to, by uśpić czujność ofiary i w ten sposób wyłudzić pieniądze – przestrzega mł. aspirant Marcelina Pałaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach. I apeluje o szczególną ostrożność podczas zawierania internetowych znajomości.

(reg)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MM
2020-08-11 16:09:33
Lata mijają , kolejne opisywane oszustwa to nadal Amerykanie grasują w Internecie i szukają Polek. Ostatnio nie było dnia,żebym w powiadomieniach na Instagramie nie miała,że zaobserwowal mnie Amerykanin (przeważnie wiek ok.50 plus). Są to cywile, a nie żołnierze, bo o tej metodzie zrobiło się głośno. Takich odrazu blokuje. To także uważajcie.
Maria
2020-08-10 14:02:57
Thomas Ray +393512214101 Oszust z Tindera Dane, które podaje: 44 lata, Irlandczyk mieszkający w Warszawie, rozwiedziony z Włoszką, 10-letni syn Joshua, mieszkanie w Milano, inżynier na platformie (kontrakt w Grecji), pisze po angielsku. Alarm! Gdy wyczułam, że pisze złotymi myślami z netu, podjęłam próby zniechęcenia - biedna, brzydka, chora,... NIE ODPUSZCZA, miłość do grobowej deski :) Dobry angielski, wypytuje czy jesteś w stanie wesprzeć partnera w trudnej sytuacji ;) Zdjęcia, które przesłał (3) prawdopodobnie ściągnięte z czyjegoś profilu. Zaznacza, że woli pisać, przy próbie rozmowy telefonicznej głos znacznie młodszy niż wiek, który podaje, kamera niestety nie działa ;)) (...) Ostatecznie, na platformie zabierają mu paszport, bo musi zapłacić miejscowy podatek. Jeżeli tego nie zrobi, nie zapłacą mu za kontrakt. W poetyczny sposób pisze, że mała pomoc jest lepsza niż nic... Na zdziwienie, pyta, czy myślę, że tylko o pieniądze chodzi. Odpowiadam: Nie, absolutnie tak nie myślę, przecież wiesz, że nie mam pieniędzy i tylko głupi oszust prosiłbym o nie. Po tym tylko dobranoc, koniec kontaktu :)
Marta
2020-07-05 10:05:21
Byłam w podobnej sytuacji,ale nie zdążył poprosić o pieniądze. Poczułam,poszukałam zdjęć z nazwiskiem na jego mundurze. No i znalazłam więcej ,niż się spodziewałam. Faceci,to w większości egoistyczne palanty,wiec my zwyczajnie chcemy wierzyć w to,że mamy szczęście poznać tego wyjątkowego. Naiwność pojawia się wtedy,kiedy przesyłamy pieniądze ślepo wierząc. Facet,który pisał do mnie,był Amerykaninem albo biegle mówił po angielsku. Nie pisał po polsku. Nazwisko KING. Używał amerykańskiego numeru na Whatsapp. Była mowa o skrzyneczce z dokumentami,ktore miałam dostarczyć do Ambasady ,żeby mógł tu przyleciec. Zapytałam,gdzie mialoby to zaginąć i ile trzeba byłoby za to zapłacić. Pogratulował mi i przeprosił. Twierdził,że naprawdę się zakochał. Wydzwaniał. Zablokowalam Go. Wierzcie w piękna miłość ,ale nie bądźcie naiwne
Marta
2020-07-04 23:20:15
Poznajemy w swoim życiu tak wielu palantów,że chcemy wierzyć,że udało nam się poznać kogoś wyjątkowego. Nie ma w tym naiwności. Naiwność jest wtedy,kiedy wysyłamy pieniądze. Mnie się udało nie wpaść w to go... W miarę szybko przeczytałam te artykuły i jeden ze skrzyneczka z wartościowymi rzeczami odpowiadał mojej sytuacji. Ale pisaliśmy po angielsku. Coś mnie tknęło i wpisałam w wyszukiwarkę nazwisko,które miał na zdjęciach w mundurze. No i mnie zatkało. Mnóstwo kont, informacje o kradzieży zdjęć itd. Pisał do mnie przez WhatsApp z amerykańskiego numeru. Kiedy wysłałam Mu co znalazłam,pogratulował mi,że Go zozgryzlam. Nie wypierał się,tylko wmawiam,że naprawdę się zakochał. To już był szczyt wszystkiego. Nie bądźcie głupie. Myślcie.
zuzia
2019-09-24 09:19:49
jak to zwykłym...? krajowym ?
2 strony Medalu...
2019-09-20 22:25:49
Jak za mlodu "wykorzystuja i doja"... mlodych Chlopakow - to jest OK ! A jak na starsze lata te same dojrzalsze juz Chopaki, chca Se spowrotem "Odbic" to co w mlodosci na nie potracili... to jest od razu Wielkie U, U, U, ze zostaly "Wykorzystane i Oszukane" !! A wiec: Nie czyn wczesniej drugiemu Zlego... co i Tobie bedzie pozniej rowniez Nie mile lub jak Ewa Bogu tak i Bog pozniej Ewie !!
jamcito
2019-09-20 14:37:50
durne pindy
Tak jest
2019-09-20 14:17:30
Łatwo przyszło , łatwo poszło co to dla bogatej z wioseczki. Tak trzymaj nadal będzie następny.
Rasowa
2019-09-20 13:32:38
A gdyby tak przerzucic ten problem z "bezmyslnoscia" na 'goraczke wyborcza";)...
teść pasierba
2019-09-20 13:11:34
- szukam takiej do "końca życia", albo i dłużej. Pani Marcelina z Komendy ostrasza mi "towar" na miłość.(_I_)
rob
2019-09-20 13:04:04
Desperatka nie ona pierwsza i nie ostatnia, ktorejn brak spodni u boku rozum odbiera
Ja nie cierpie;)
2019-09-20 12:54:38
Szczesliwe jest miasto,w ktorym wiadomoscia poruszajaca dzien jest zrozpaczona uzytkowniczka ' tindera' i 'eksperymentator z pierscieniem'...:)
<->
2019-09-20 12:51:24
Trzeba być MEGA debilem by wysłać obcej osobie jakiekolwiek pieniądze a dodatkowo jeszcze się "zakochać" przez internet to już hit nie z tej ziemi...
(.)(.)
2019-09-20 12:27:02
Skąd się biorą takie naiwne idiotki i to pewnie niemłode? Jak to się mówi, głupich nie sieją, ale dlaczego przez taką opinię mają cierpieć porządne kobiety.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA