Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Oszuści polują na staruszków

Data publikacji: 23 sierpnia 2019 r. 10:23
Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2019 r. 08:32
Oszuści polują na staruszków
 

W powiecie kołobrzeskim znów pojawili się oszuści, którzy chcą wyłudzić od starszych osób pieniądze. Swoją działalność zaktywowali na terenie Zieleniewa, Budzistowa i Ustronia Morskiego. Tym razem próbują wprowadzić w błąd seniorów metodą na wypadek drogowy.

– Jakaś kobieta telefonuje do starszych osób i podaje się za ich córkę. Twierdzi, że spowodowała wypadek drogowy i została zatrzymana przez policję. Na wolność może wyjść po wpłaceniu kaucji. Stąd jej telefon z prośbą o finansową pomoc. Oczywiście po odbiór pieniędzy ma się zgłosić jakiś jej znajomy – opisują metodę kołobrzescy policjanci.

Na szczęście do tej pory żaden z seniorów nie dał się na to nabrać, a przynajmniej do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu nie zgłosił się żaden poszkodowany. Policja odebrała natomiast szereg zgłoszeń od osób, które dzięki przytomności umysłu nie zostały ofiarami oszustów. Mundurowi apelują do rodzin osób starszych, aby porozmawiały z nimi na temat wydawania obcym pieniędzy.

– Wystarczy, że rodzina ustali, iż nigdy żaden z jej członków nie będzie się zwracał o pomoc telefonicznie. Nie będzie też prośby o wydanie pieniędzy komukolwiek obcemu – proszą funkcjonariusze, podkreślając, że taka rodzinna umowa może uchronić seniorów przed utratą oszczędności życia.

Bez wątpienia o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy warto informować policję. ©℗

(pw)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Odwet w dobrej sprawie
2019-08-24 06:31:56
Oszuści polują na staruszków, Staruszkowie plują na oszustów.
A wogole to
2019-08-23 11:10:53
Majac juz tak dluuugie doswiadczenie zyciowe... jak mozna dac sie jeszcze tak "lekko" nabrac ?? A moze trzeba jeszcze... by do Osob powyzej 65 czy 70 lat, tak Administracje Budynkow jak i ZUS wraz z wyplacaniem Emerytury i Renty... tak w Bankach jak i na Poczcie - dostarczyl jeszcze dodatkowe Informacje i Ostrzezenia na w/w temat !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA