środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii

Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii [GALERIA]

Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii
Data publikacji: 2020-07-04 14:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-08 09:01
Wywietleń: 3694 463242

Zgodnie z uchwałą przyjętą pod koniec maja przez szczecińskich radnych, w alei Papieża Jana Pawła II w Szczecinie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Na jezdniach pojawiło się już nowe oznakowanie poziome, gdyż częściowo zajęty jest pas drogowy. To ukłon w stronę przedsiębiorców, których biznesy ucierpiały podczas pandemii. Ma pomóc gastronomikom w stworzeniu w tym miejscu letnich ogródków dla gości - z zachowaniem obowiązujących restrykcji, m.in. dystansu społecznego. 

Nowa organizacja ruchu ma obowiązywać do końca września 2020 roku na odcinku między placem Grunwaldzkim i placem Lotników. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

(p)

Fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska

Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii Uwaga kierowcy! Zmiany w alei fontann, więcej miejsca dla gastronomii

Komentarze

rot
Właściwe, to można wszystkie ulice i parkingi przerobić na knajpy. Niech się ludziska dezynfekują.
2020-07-08 08:17:24
money
Kryształowy Marian z NIK powinien radę miasta prześwietlić 3 ostatnie kadencje naszych radnych. Wystarcza krzyzowe zestawienia głosowań przy miejskich inwestycjach.
2020-07-06 09:32:07
dla dobra szczecinian
PROPONUJĘ !!! zrobić tymczasowe / tak na około 3 lata/ ogródki piwne na wolnych placach typu rondo zamiast wyschniętych trawników, tam GASTRONOMICY??? odbiją sobie straty.
2020-07-06 08:38:44
Wielkie brawa dla władz Szczecina
To jest znakomita inicjatywa na wakacje. Ruchu samochodowego i tak w tym czasie nie ma, a można pomóc naszym gastronomikom.
2020-07-06 06:47:27
szkoda farby!
jest tyle miejsc nieoznakowanych a tutaj malują bez sensu.
2020-07-05 21:36:00
BEZDOMNY.
MI SIĘ WSZYSTKO PODOBA CO NOWE. JAK KOMUŚ NIE PASUJE TO KAGANIEC ZALOŻYĆ I SPAĆ
2020-07-05 18:11:49
Katia
Podrzucam pomysł żeby sobie zrobili ogródki piwne na dziedzińcu UM.To byłoby super
2020-07-05 18:08:36
beee
Problemem jest to, że jako wyborcy wybieramy idiotów na swoich reprezentantów. A jak dać idiocie władzę, to robi właśnie coś takiego. Okazuje swój poziom intelektualny, moralny i przygotowanie do sprawowania władzy na każdym możliwym etapie i w każdej możliwej sytuacji
2020-07-05 15:33:33
Tiki
Coraz więcej głupich pomysłów w tym zapyziałym mieście aspirujacym do Poznania czy Wrocławia.
2020-07-05 10:00:51
ekologia
To jest wyjście naprzeciw potrzebom wysokiej kultury Szczecinian to jest wyjście naprzeciw potrzebom zmotoryzowanych Szczecinian w zakresie dobrej organizacji ruchu w Szczecinie.
2020-07-05 09:13:35
Jacobs
Dobra zmiana tak odzyskuj się przestrzeń w mieście. Samochody tylko brudzą i trują powietrze.
2020-07-05 09:11:04
Kasia
Nic z tego nie będzie i nikt tam nie będzie przesiadywał bo to zła lokalizacja jest ale ktoś to w magistracie rozumie?
2020-07-05 09:02:45
@kaziu
Plac Adamowicza jest święty,tam nie może być żadnej gastronomii
2020-07-05 07:54:16
piwosze z ogródków
To już deptak Bogusława nie jest oczkiem w głowie władz miejskich?Dlaczego tak się stało.To już plac Orła Białego nie jest oczkiem w głowie paleciarzy i przekupniów z pchlich targów?Myślicie że piwosze z ogródków będą tam gnać by napić kufelek piwa? Co za urzędasy nie mające pojęcia o potrzebach obywateli piwoszy
2020-07-05 07:52:25
Fury wioskowe
Ludkowie, zanim zaczniecie bić pianę zobaczcie jak podobne tematy mają miejsce i to od dawna w innych miastach. W wielu, bardzo wielu miastach od dawna znaczne obszary miast są wyłączone całkowicie z ruchu samochodowego. Dziwne że tamtejszym mieszkańcom to nie przeszkadza, a tu w grodzie nad Odrą odbywa się właśnie publiczne picie piany. No cóż biedny ten współczesny Szczecin, niby w wyborach głosuje za postępem, ale jak dochodzi do czegokolwiek aby zmienić to ....słoma nie tylko z butów wystaje ale wyłazi z tych fur :))
2020-07-05 07:39:20
OK.
Ja się tam nie wybieram. Niech karmią urzędasów z UM.
2020-07-04 22:43:52
DEtonator
Po to uciekłem do rzeszy bo nie mogłem znieść dwóch spraw-urzędników bezmyślności i nadgorliwości oraz czepialstwa Policji czy Prokuratury za drobne przewinienia jak gdzieś przy okazji się było na życiowym zakręcie.Tu mam w końcu azyl i święty spokój bo wszystko jest w jak najlepszym porządku.
2020-07-04 20:41:43
xxx
takich jaj to jeszcze nie bylo. nadzwyczaj szybko zalatwili te uzgodnienia I zgody dla kilku lokali. tak jak bardzo szybko zrobili pl adamowicza. jak to sie dzieje ze to juz jego czawrta kadencja. biorac pod uwage jak dlugo sprawuje urzad i jakimi funduszami dysponuje miasto to prezydent gorszy od Mariana. zaraz bedza tramwaje dwukierunkowe ktore zamkna temat zakonczenia trasy z krzywoustego do hali na szafera.
2020-07-04 20:11:32
Doktor kierowca
Żądam przeprowadzenia obowiązkowego badania psychiatrycznego prezydenta miasta, który to osobnik od lat demoluje układ komunikacyjny Szczecina. Jak nie pasy i kontrpasy dla rowerzystów na jezdniach, to teraz knajpy na jezdniach dla kolesi.
2020-07-04 19:53:22
Grześ
Po co to skoro nie ma tam turystów ale na bulwarach tak.
2020-07-04 19:39:16
???
Zastanawiam się, czy komentarze na takich portalach, jak "24kurier" czytają szczecińscy urzędasy. Jeżeli czytają, to zadaję pytanie. Jak samopoczucie? Zapewne, znakomite.
2020-07-04 19:37:38
Kierowca szczecińskich remontowanych ulic
Co za poje8y rządzą tym miastem?
2020-07-04 19:32:02
Beti460
Nie wiem, czy te lody i schabowy, jedzone przy ruchu ulicznym, okraszone spalinami to taki rarytas dla mieszkańców i turystów. Dwa - bezpieczeństwo dla gości przy stolikach - gdy nagle komuś stopa z gazu nie zejdzie.
2020-07-04 18:40:20
Albo rybka albo...
Trzeba było całkiem zamknąć tę ulicę i na dwa miesiące zrobić deotak albo nic nie robić. Ogródki koło pasa ruchu samochodów to pomyłka, a jak któryś wjedzie w ten ogródek to dopiero będzie ciekawie...
2020-07-04 18:22:36
hehehe
Głupota ściga się z głupotą w tym mieście! Kto w końcu przerwie ten korowód debilizmu w Szczecinie?
2020-07-04 18:18:27
Marek
bardzo dobrze, w końcu chodniki dla pieszych
2020-07-04 18:15:28
DexX
Głupota.
2020-07-04 17:42:17
A B S U R D
absurd absurdem pogania, totalnie nietrafiona realizacja.
2020-07-04 17:29:02
beee
Może pójdziemy o krok dalej i na parkingu podziemnym Galaxy otworzymy jakiemuś biednemu restauratorowi knajpkę? Choć 3-4 stoliki. Oczywiście koszty pokryje miasto. Smacznego!!!!!
2020-07-04 16:33:46
@Janusz
Zawsze zastanawiałem się co oznacza zwrot "janusze" Po przeczytaniu twojej wypowiedzi zaczynam rozumieć....
2020-07-04 16:26:21
Kaziu
Po alei kwiatowej hula wiatr i rezydują gołębie, plac Adamowicza zalany betonem i oprócz leżaków od lodziarza nie ma tam nic z gastronomii. Dlaczego nie ożywić tamtych rejonów, pojąć nie mogę? Po drugie, miedzy fontannami jest jeszcze dużo miejsca na inne kawiarnie czy restauracje, jaki problem było tam zainstalować więcej ogródków?
2020-07-04 16:08:28
😂
Kolejny przejaw skrajnego debilizmu. Restauratorom ucierpiały biznesy więc uprzykrzymy życie pozostałym mieszkańcom miasta!!!!!! BRAWO Krzystek!!!! BRAWO radni!!!!. Na marginesie, proszę o opowiedź na jedno pytanie. Kto z was ma ochotę usiąść koło przejeżdżających samochodów na wydzielonym kawałku jezdni i jeść obiadek wdychając spaliny? I jeszcze za to płacić Smacznego!!!!
2020-07-04 16:06:06
Janusz
Super. To jest bardzo dobra decyzja. Widać, że prezydent robi dużo dla lokalnego biznesu. Więcej takich ulic z kawiarenkach.
2020-07-04 15:46:52
Krótko i na temat
Myślę sobie - Krzystek nie może już wymyślić nic bardziej głupiego niż to co zafundował nam wcześniej on zaskakuje mnie niczym niekończący się gejzer głupoty. Mniejsza z tym, że tam przez brak SPP nie idzie i tak znaleźć miejsca, ale chodzi o to, że ta ulica była alternatywą wyskoku na trasę zamkową z pominięciem remontu na Moście Długim. No albo jest coś nie tak z tym facetem albo jest tak złośliwy.
2020-07-04 15:42:00