sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Święta na drogach. Cztery wypadki i pięciu rannych

Święta na drogach. Cztery wypadki i pięciu rannych (akt. 1)

Święta na drogach. Cztery wypadki i pięciu rannych
Data publikacji: 2016-03-28 16:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 2087 126062

W ciągu trzech dni świątecznego weekendu na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 4 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Nikt nie zginął. Policjanci ujawnili także 20 nietrzeźwych kierujących .

Dzięki działaniom policji i zwiększonej liczbie patroli na drogach tegoroczne święta przebiegły spokojnie. Na drogach województwa doszło do 4 wypadków. Policjanci nie odnotowali większych utrudnień, a liczba zarejestrowanych zdarzeń  była  znacznie mniejsza, niż w tym samym okresie rok wcześniej. W piątek 25 marca przed godziną 19 w Pyrzycach kierujący samochodem ciężarowym nie zachował szczególnej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 12- letnią dziewczynkę. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Kierowcy  policjanci zatrzymali prawo jazdy, był trzeźwy. W Szczecinie po godzinie 20 na Szosie Polskiej kierująca seatem arosa podczas skrętu w lewo zatrzymała się przy osi jezdni. Jadący za nią kierowca opla zafiry chcąc ominąć ten samochód  i uniknąć zderzenia wjechał na pas dla przeciwległego kierunku. Zderzył się z Citroenem Xara. Kierowca opla trafił do szpitala.

W świąteczną niedzielę 27 marca doszło do dwóch wypadków. Przed godziną 17 w powiecie choszczeńskim nietrzeźwy kierowca auta marki Renault Laguna na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Dwóch 30- letnich pasażerów odniosło obrażenia ciała. 20 – letni kierowca został zatrzymany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. W tym samym czasie na terenie gminy Szczecinek  64- letni kierowca audi 80 podczas manewru zawracania doprowadził do zderzenia z motocyklem. 26- letni motocyklista został zabrany do szpitala. Kierowca audi był trzeźwy. Policja zatrzymała jego prawo jazdy.

(dar)

***

Wcześniejsza informacja

Zachodniopomorska policja uznała tegoroczne Święta Wielkanocne za stosunkowo spokojne. Na drogach województwa odnotowano jednak kilka groźnych wypadków.

Jak nas poinformowała Anna Gembala, z KWP w Szczecinie w piątek przed godziną 19.00 w Pyrzycach kierujący samochodem ciężarowym na przejściu dla pieszych potrącił 12- letnią dziewczynkę. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

W niedzielę doszło do dwóch wypadków. Przed godziną 17.00 w powiecie choszczeńskim nietrzeźwy kierowca osobowego Renault na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Dwóch 30- letnich pasażerów odniosło obrażenia. 20 – letni kierowca został zatrzymany. Był nietrzeźwy; badanie wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu.

W tym samym czasie na terenie gminy Szczecinek 64- letni kierowca audi 80 podczas manewru zawracania doprowadził do zderzenia z motocyklem. 26- letni motocyklista został zabrany do szpitala.

(r.)

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie