Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Święta na drogach. Cztery wypadki i pięciu rannych (akt. 1)

Data publikacji: 28 marca 2016 r. 16:20
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
Święta na drogach. Cztery wypadki i pięciu rannych
 

W ciągu trzech dni świątecznego weekendu na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 4 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Nikt nie zginął. Policjanci ujawnili także 20 nietrzeźwych kierujących .

Dzięki działaniom policji i zwiększonej liczbie patroli na drogach tegoroczne święta przebiegły spokojnie. Na drogach województwa doszło do 4 wypadków. Policjanci nie odnotowali większych utrudnień, a liczba zarejestrowanych zdarzeń  była  znacznie mniejsza, niż w tym samym okresie rok wcześniej. W piątek 25 marca przed godziną 19 w Pyrzycach kierujący samochodem ciężarowym nie zachował szczególnej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 12- letnią dziewczynkę. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Kierowcy  policjanci zatrzymali prawo jazdy, był trzeźwy. W Szczecinie po godzinie 20 na Szosie Polskiej kierująca seatem arosa podczas skrętu w lewo zatrzymała się przy osi jezdni. Jadący za nią kierowca opla zafiry chcąc ominąć ten samochód  i uniknąć zderzenia wjechał na pas dla przeciwległego kierunku. Zderzył się z Citroenem Xara. Kierowca opla trafił do szpitala.

W świąteczną niedzielę 27 marca doszło do dwóch wypadków. Przed godziną 17 w powiecie choszczeńskim nietrzeźwy kierowca auta marki Renault Laguna na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Dwóch 30- letnich pasażerów odniosło obrażenia ciała. 20 – letni kierowca został zatrzymany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. W tym samym czasie na terenie gminy Szczecinek  64- letni kierowca audi 80 podczas manewru zawracania doprowadził do zderzenia z motocyklem. 26- letni motocyklista został zabrany do szpitala. Kierowca audi był trzeźwy. Policja zatrzymała jego prawo jazdy.

(dar)

***

Wcześniejsza informacja

Zachodniopomorska policja uznała tegoroczne Święta Wielkanocne za stosunkowo spokojne. Na drogach województwa odnotowano jednak kilka groźnych wypadków.

Jak nas poinformowała Anna Gembala, z KWP w Szczecinie w piątek przed godziną 19.00 w Pyrzycach kierujący samochodem ciężarowym na przejściu dla pieszych potrącił 12- letnią dziewczynkę. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

W niedzielę doszło do dwóch wypadków. Przed godziną 17.00 w powiecie choszczeńskim nietrzeźwy kierowca osobowego Renault na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Dwóch 30- letnich pasażerów odniosło obrażenia. 20 – letni kierowca został zatrzymany. Był nietrzeźwy; badanie wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu.

W tym samym czasie na terenie gminy Szczecinek 64- letni kierowca audi 80 podczas manewru zawracania doprowadził do zderzenia z motocyklem. 26- letni motocyklista został zabrany do szpitala.

(r.)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA