niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Urzędnicy zawinili – mieszkańcy zapłacili

Urzędnicy zawinili – mieszkańcy zapłacili

Urzędnicy zawinili – mieszkańcy zapłacili
Data publikacji: 2016-06-15 09:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 2314 139248

Za to, że urzędnicy popełnili błąd polegający na tym, iż nie wysłali jednego pisma, Urząd Miejski w Stargardzie zapłacił pewnemu małżeństwu odszkodowanie w wysokości 1,5 mln zł plus odsetki i koszty sądowe. A za to, że urzędnik nie znał dokładnie przepisów dotyczących pozyskiwania finansowego wsparcia na remonty dróg, miasto nie dostało 1,5 mln zł dotacji.

W 1987 roku właściciele działek w rejonie obecnego os. Pyrzyckiego zostali z urzędu wywłaszczeni, oczywiście za odpowiednią rekompensatą. Teren był potrzebny pod „uspołecznione budownictwo mieszkaniowe”. Chodzi o obszar przy obecnej ul. Kruczkowskiego, Herberta i Gombrowicza w Stargardzie. W ramach komunalizacji w 1990 roku wywłaszczone wcześniej tereny przejęło miasto. Od tej pory zobowiązania skarbu państwa stały się zobowiązaniami miasta.

Cała ta sprawa wzięła się stąd, że tereny te nie zostały przeznaczone pod uspołecznione budownictwo mieszkaniowe, lecz pod budownictwo indywidualne. W takiej sytuacji, zanim miasto zaczęło sprzedawać działki budowlane, powinno zapytać byłych właścicieli, czy przypadkiem nie chcą z powrotem przejąć tego terenu, oczywiście zwracając otrzymaną wcześniej rekompensatę. Rekompensatę, dodajmy, zwaloryzowaną. Miasto tego jednak nie uczyniło. ©℗

Tekst i fot. Piotr Dużak

Więcej w środowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 15 czerwca 2016 roku

Komentarze

W Szczecinie
Wcale nie jest lepiej. POzamiata się sprawy pod dywan i cicho...jak w kościele PO śmierci organisty. A to co na wierzch wylezie, PO jakimśczasie przyschnie i jest cacy
2016-06-15 19:12:30
Kolejna Aferaaa...
Czyzby PO-nownie znow cos PO znajomosci...? Winnych ukarac i zmusic ewentualnym Wyrokiem - do PO-rycia kosztow i strat !!
2016-06-15 12:18:43
E tam
Ale co to za nowość? Jakby mieszkańcy zawinili, a urzędnicy zapłacili, to by dopiero była wiadomość.
2016-06-15 09:50:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie