Środa 30 listopada 2022r. 
REKLAMA

Urządzają skwer przy ul. Litewskiej

Data publikacji: 2018-05-27 12:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Urządzają skwer przy ul. Litewskiej
 

Od kilku tygodni trwają roboty przy kolejnym etapie urządzania nowego skweru u zbiegu ulic Sebastiana Klonowica i Litewskiej w Szczecinie. Wykonawca na ich przeprowadzenie ma 80 dni. 

Na terenie osiedlowego lasku przed Zespołem Szkół Samochodowych, który przez minione dziesięciolecia zarastał chaszczami i samosiejkami, prace przy zagospodarowywaniu go na nowe miejsce relaksu i wypoczynku rozpoczęły się minionej jesieni. Wykonawcą zadania jest J. Rosiek & D. Sobczyński s.c. Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych. Koszt prac, zleconych tej firmie przez Zakład Usług Komunalnych, w pierwszym etapie wyniósł 157 tys. zł brutto. Wtedy wykonane zostały prace przy porządkowaniu terenu, usuwaniu krzaków i samosiewów. Dokonano też wycinek uschłych lub chorych drzew. Zakres dotyczył także oświetlenia zieleńca. Oprócz parkowych latarni od grudnia 2017 r. właściciele psów mogą wyprowadzać zwierzęta na urządzony tam i ogrodzony wybieg z czterema urządzeniami agility.

Teraz po wytyczeniu nowych alejek i dodatkowych wejść na zieleniec od ul. Litewskiej i na wysokości skrzyżowania z ul. Unii Lubelskiej, na części z nich wykonane zostały dotąd krawężniki z kostki brukowej i podsypka pod nawierzchnię. Te mają być żwirowo-glniaste lub wysypane płukanym piaskiem. 

Projekt zakłada lokalizację tam siłowni pod chmurką. Ponadto stanąć ma urządzenie do street workoutu. Pojawią się ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Dodatkową ozdobą - wedle zapowiedzi ZUK - będą nowe nasadzenia drzew i krzewów. Remont czeka też przecinającą skwer alejkę dojazdową. Stara nawierzchnia zostanie z niej zerwana, zastąpi ją nowa nakładka asfaltowa. Od niej do zieleńca będą prowadziły nowe schody, Pochylnie przy parku oraz murki opaskowe zbudowane będą z cegły klinkierowej.

Koszt tego drugiego etapu urządzania zieleńca przy ul. Litewskiej to 783 tys. zł brutto. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkaniec
2018-05-27 19:18:09
Przejazd PKP nie należy do miasta dlatego magistrat nigdy tego nie zrobi.
Obs.ryver
2018-05-27 14:56:34
Kiedy przebudowa XVIII -wiecznego, pruskiego PRZEJAZDU PKP na ul.Wiosennej??? Magistrackie zapomnieli???
Radka
2018-05-27 14:39:54
Dobry pomysł z tymi siłowniami na świeżym powietrzu. A co to jest urządzenie do street workoutu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA