niedziela, 23 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Paragraf na 22

Paragraf na 22 [GALERIA]

Paragraf na 22
Data publikacji: 2018-05-11 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:39
Wywietleń: 1976 326781

Będzie plac zabaw dla dzieci młodszych i starszych, stoły do gier, siłownia, enklawa dla seniorów, na nowo ułożone alejki i urządzona zieleń. Teraz jednak jest wycinka drzew i krzewów na skalę, która zmusiła okolicznych mieszkańców oraz społeczników do protestu w obronie przyrody. Chcą powstrzymać - jak mówią - niszczenie zieleni, ptasich gniazd i lęgów, którą obserwują podczas realizowanej inwestycji pn. Zagospodarowanie skweru im. Telesfora Badetki w Szczecinie.

Inwestycja jest w pieczy Zakładu Usług Komunalnych, a realizowana przez spółkę J.Rosiek&D.Sobczyński: finansowana z budżetu miasta, w tym środków miejscowej Rady Osiedla Łękno. Pochłonie blisko 1,3 mln złotych. Została zaplanowana dla skweru w rejonie al. Wojska Polskiego, ul. Zaleskiego oraz Spółdzielczej. Dla jego radykalnej przemiany.

Na miejsce budowy, czy pomiędzy drzewa i krzewy, ciężki sprzęt wjechał jeszcze w kwietniu. Czyli już w okresie dla ptaków ochronnym. Jednak dopiero prace wykonywane od dwóch dni, polegające na wycince oraz cięciach sanitarnych drzew i krzewów, wywołały falę społecznego oporu. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 11 maja 2018 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Wojciech BRYŁKA/Fundacja Ratujmy Ptaki

Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22 Paragraf na 22

Komentarze

--===--
Za to mega wycinka w puszczy białowieskiej która oglądali wielokrotnie tv zapewne im nie przeszkadzała, nagle wielka afera jak im w okolicy kilka drzew wytna ,skad ta hipokryzja ?Gdyby nie ekolodzy i skargi to ue puszcza dawno byla by wycieta ,no ale wazne ze im na głowę nie pada.
2018-05-11 13:15:10
interes się kręci
robota nie warta tych pieniędzy czyli 1,3mln. ostatnio w kilku miejscach szczecina mamy podobne wycinki i ustawianie krawężników potrzebnych tam jak 'psu na budę'.
2018-05-11 10:34:43
Tomasz
Jeżeli redaktorzyna powołuje się na tytuł ksiązki to był to Paragraf 22, a nie jak jest w tytule artykułu. A autorem był Joseph Heller. Wracając do sedna, sprzęt wjechał na początku kwietniu, no i co? A jeśli była opinia ornitologiczna potwierdzająca brak gniazdowania, protokół wprowadzenia na plac budowy spisany w lutym albo marcu? Takim tokiem myslenia jak p. nalewajko to najlepiej budować jesienią albo zimą. To najbardziej odpowiednia pora, ciepło sucho.... Ile tych drzew wycięto? Kilka. No i ostatnie na czym polegała ta fala społecznego oporu? Przywiązywali się do drzew? Kładli pod sprzęt. Bzdura. Jak zawsze artykuły tej redaktor są mało wiarygodne. Przypomnę tylko krzyk tej redaktor o posypywanych ulicach solą w okresie zimowym i padających i usychających drzewach? Jakieś dane? ZERO!
2018-05-11 08:47:35
bieta
Czuję się bezsilna wobec tego, co - jak obserwuję od dłuższego czasu - wyczynia ZUK ! Gdzie się nie obrócić, tam wycinka! Biedny nasz Szczecin...
2018-05-11 08:43:11
wq
Bo rekreacja musi być na otwartym słońcu, po co komu cień. Niech starzy i dzieciaki dostają udarów. Brawo Miasto kolejny genialny pomysł.
2018-05-11 08:33:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy