Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Paragraf na 22 [GALERIA]

Data publikacji: 2018-05-11 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Paragraf na 22
 

Będzie plac zabaw dla dzieci młodszych i starszych, stoły do gier, siłownia, enklawa dla seniorów, na nowo ułożone alejki i urządzona zieleń. Teraz jednak jest wycinka drzew i krzewów na skalę, która zmusiła okolicznych mieszkańców oraz społeczników do protestu w obronie przyrody. Chcą powstrzymać - jak mówią - niszczenie zieleni, ptasich gniazd i lęgów, którą obserwują podczas realizowanej inwestycji pn. Zagospodarowanie skweru im. Telesfora Badetki w Szczecinie.

Inwestycja jest w pieczy Zakładu Usług Komunalnych, a realizowana przez spółkę J.Rosiek&D.Sobczyński: finansowana z budżetu miasta, w tym środków miejscowej Rady Osiedla Łękno. Pochłonie blisko 1,3 mln złotych. Została zaplanowana dla skweru w rejonie al. Wojska Polskiego, ul. Zaleskiego oraz Spółdzielczej. Dla jego radykalnej przemiany.

Na miejsce budowy, czy pomiędzy drzewa i krzewy, ciężki sprzęt wjechał jeszcze w kwietniu. Czyli już w okresie dla ptaków ochronnym. Jednak dopiero prace wykonywane od dwóch dni, polegające na wycince oraz cięciach sanitarnych drzew i krzewów, wywołały falę społecznego oporu. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 11 maja 2018 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Wojciech BRYŁKA/Fundacja Ratujmy Ptaki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

--===--
2018-05-11 13:15:10
Za to mega wycinka w puszczy białowieskiej która oglądali wielokrotnie tv zapewne im nie przeszkadzała, nagle wielka afera jak im w okolicy kilka drzew wytna ,skad ta hipokryzja ?Gdyby nie ekolodzy i skargi to ue puszcza dawno byla by wycieta ,no ale wazne ze im na głowę nie pada.
interes się kręci
2018-05-11 10:34:43
robota nie warta tych pieniędzy czyli 1,3mln. ostatnio w kilku miejscach szczecina mamy podobne wycinki i ustawianie krawężników potrzebnych tam jak 'psu na budę'.
Tomasz
2018-05-11 08:47:35
Jeżeli redaktorzyna powołuje się na tytuł ksiązki to był to Paragraf 22, a nie jak jest w tytule artykułu. A autorem był Joseph Heller. Wracając do sedna, sprzęt wjechał na początku kwietniu, no i co? A jeśli była opinia ornitologiczna potwierdzająca brak gniazdowania, protokół wprowadzenia na plac budowy spisany w lutym albo marcu? Takim tokiem myslenia jak p. nalewajko to najlepiej budować jesienią albo zimą. To najbardziej odpowiednia pora, ciepło sucho.... Ile tych drzew wycięto? Kilka. No i ostatnie na czym polegała ta fala społecznego oporu? Przywiązywali się do drzew? Kładli pod sprzęt. Bzdura. Jak zawsze artykuły tej redaktor są mało wiarygodne. Przypomnę tylko krzyk tej redaktor o posypywanych ulicach solą w okresie zimowym i padających i usychających drzewach? Jakieś dane? ZERO!
bieta
2018-05-11 08:43:11
Czuję się bezsilna wobec tego, co - jak obserwuję od dłuższego czasu - wyczynia ZUK ! Gdzie się nie obrócić, tam wycinka! Biedny nasz Szczecin...
wq
2018-05-11 08:33:01
Bo rekreacja musi być na otwartym słońcu, po co komu cień. Niech starzy i dzieciaki dostają udarów. Brawo Miasto kolejny genialny pomysł.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA