środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rozpoczynają się prace na skwerze Kuklińskiego

Rozpoczynają się prace na skwerze Kuklińskiego

Rozpoczynają się prace na skwerze Kuklińskiego
Data publikacji: 2018-05-10 12:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:10
Wywietleń: 1994 326754

Przez najbliższych 12 tygodni skwer im. Ryszarda Kuklińskiego na Niebuszewie będzie placem budowy. Niebawem rozpoczną się prace, dzięki którym zostanie m.in. oświetlony.

Na skwerze im. Ryszarda Kuklińskiego zrobi się jaśniej i bezpieczniej. Wszystko za sprawą oświetlenia parkowego. W ramach zadania realizowanego przez Zakład Usług Komunalnych zamontowanych zostanie 18 opraw typu LED. Wraz z oświetleniem wybudowana zostanie także kanalizacja kablowa na potrzeby przyszłego monitoringu miejskiego – informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Wykonawcą prac jest firma PMK Elektrotechnika. Na przeprowadzenie zadania ma 12 tygodni. Koszt tej inwestycji 147 tysięcy złotych brutto.

Przypomnijmy, że w 2016 roku skwer przeszedł gruntowną przebudowę. Zbudowane zostały utwardzone alejki, postawione ławki i kosze na śmieci. Udostępniony został ogrodzony wybieg dla psów. Są także: siłownia pod chmurką, stoły do gry w szachy oraz pierwsze w Szczecinie hamaki ogólnodostępne. Przy wejściu na skwer zamontowano też karmniki dla ptaków.

(p)

Fot. ZUK

Komentarze

Mosze Kukla
Krętacz, oszust i nierób od wczesnego dzieciństwa...vide:https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Kukliński#Młodość
2018-05-11 15:43:08
st."solidaruch"
A gdzie jest ulica lub "coś podobnego" Mariana Jurczyka?
2018-05-11 09:39:35
@Zdrajca
Przysięgał na wierność PRL i zdradził.Twierdził że dla idei.Bzdura kompletna.Pułkownika W PRL nie było stać na jacht i inne tego typu "fanaberie",Mój stryjek,pułkownik lotnictwa,całe,oficerskie życie mieszkał w M-4 na Bemowie (Warszawa).Jedyny luksusem jaki posiadał to Fiat 125,a pod koniec życia "Polonez".
2018-05-11 09:36:36
@zdrajca???
Czemuś taki durny?
2018-05-11 09:09:21
Zdrajca???
Niebuszewiak - a co może KOMUNO wróć, chwała Putinowi może co??? Chory na umyśle nieszczęśniku!! Nie podoba sie to nie przechodź koło tego parku!! masz problem z ego swoim???
2018-05-11 00:13:04
Obs.ryver
Ta nazwa SKWERU pasuje jak kij do du.py! Może Skwer "Kwiatów Polskich" lub tp....???
2018-05-10 18:12:55
Niebuszewiak
Zdrajca po stokroć zdrajca ' Zagłoba"
2018-05-10 17:44:57
Niebuszewiak
Zdrajca zawsze będzie zdrajcą.Nic tego nie zmieni.
2018-05-10 17:35:56
Znajdzie się pała na d.... generała.
@wstyd dla miasta. Nie słyszałem aby Radni chcieli "przechrzcić" skwer na ... im. żołnierza Jaruzelskiego.
2018-05-10 16:33:38
Chwała Ryszardowi Kuklińskiemu ! Narażał życie dla takiej Polski jaką teraz mamy.
.
2018-05-10 15:30:37
syriusz
Dobrze że przebudowują skwer, ale przydałoby się zmienić jego patrona
2018-05-10 15:02:14
wstyd dla miasta
Dlaczego w Szczecinie patronami skwerów są zdrajcy naszej Ojczyzny?
2018-05-10 13:55:34
Miejscowy
Hamak, drugi zostal skradziony