czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m

Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m

Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m
Data publikacji: 2016-09-22 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:10
Wywietleń: 1773 156074

– Projekt pogłębienia toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 m jest na końcowym etapie przygotowań i nie mam wątpliwości, że Urząd Morski w Szczecinie sobie poradzi z tym zadaniem – mówił w czwartek (22 września) minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Gościł na uroczystości z okazji 70-lecia UMS, podczas której wręczył odznaczenia zasłużonym pracownikom.

Świętowano w Sali Kameralnej Filharmonii w Szczecinie. W uroczystości, oprócz szefa resortu gospodarki morskiej, uczestniczyli m.in. przedstawiciele parlamentarzystów, wojewoda, dyrektor gabinetu marszałka województwa, reprezentanci lokalnych władz, szefowie służb, instytucji, firm i stowarzyszeń związanych z branżą morską, rektorzy szczecińskich uczelni. Nie zabrakło obecnych i emerytowanych pracowników UMS.

Minister podkreślił, że wszystkie urzędy morskie pełnią niezwykle ważną rolę, ale szczeciński odegrał szczególną, budując falochron dla terminalu LNG w Świnoujściu. Dziękował pracownikom UMS i życzył im kolejnych sukcesów. W podobnym tonie wypowiadał się wojewoda Krzysztof Kozłowski.

– Przed nami pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 m oraz budowa terminalu kontenerowego w Świnoujściu – mówił wojewoda. – Jestem pewien, że z tą załogą, która zasiada w Urzędzie Morskim w Szczecinie, już niedługo z wykonania tych zadań będziemy mogli się cieszyć.

Dyrektor UMS Andrzej Borowiec przypomniał najważniejsze wydarzenia z 70-letniej historii administracji morskiej w Szczecinie. Następnie pracownikom urzędu wręczono Medale za Długoletnią Służbę, przyznane przez Prezydenta RP, a także zakładowe odznaki „Zasłużony Pracownik Urzędu Morskiego” i dyplomy uznania. (ek)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Więcej w magazynowym Kurierze Szczecińskim oraz e-wydaniu z dnia 23 września 2016 roku.

Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy