Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m

Data publikacji: 2016-09-22 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:15
Urząd Morski świętuje. Kolejne zadanie: 12,5 m
 

– Projekt pogłębienia toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 m jest na końcowym etapie przygotowań i nie mam wątpliwości, że Urząd Morski w Szczecinie sobie poradzi z tym zadaniem – mówił w czwartek (22 września) minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Gościł na uroczystości z okazji 70-lecia UMS, podczas której wręczył odznaczenia zasłużonym pracownikom.

Świętowano w Sali Kameralnej Filharmonii w Szczecinie. W uroczystości, oprócz szefa resortu gospodarki morskiej, uczestniczyli m.in. przedstawiciele parlamentarzystów, wojewoda, dyrektor gabinetu marszałka województwa, reprezentanci lokalnych władz, szefowie służb, instytucji, firm i stowarzyszeń związanych z branżą morską, rektorzy szczecińskich uczelni. Nie zabrakło obecnych i emerytowanych pracowników UMS.

Minister podkreślił, że wszystkie urzędy morskie pełnią niezwykle ważną rolę, ale szczeciński odegrał szczególną, budując falochron dla terminalu LNG w Świnoujściu. Dziękował pracownikom UMS i życzył im kolejnych sukcesów. W podobnym tonie wypowiadał się wojewoda Krzysztof Kozłowski.

– Przed nami pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 m oraz budowa terminalu kontenerowego w Świnoujściu – mówił wojewoda. – Jestem pewien, że z tą załogą, która zasiada w Urzędzie Morskim w Szczecinie, już niedługo z wykonania tych zadań będziemy mogli się cieszyć.

Dyrektor UMS Andrzej Borowiec przypomniał najważniejsze wydarzenia z 70-letniej historii administracji morskiej w Szczecinie. Następnie pracownikom urzędu wręczono Medale za Długoletnią Służbę, przyznane przez Prezydenta RP, a także zakładowe odznaki „Zasłużony Pracownik Urzędu Morskiego” i dyplomy uznania. (ek)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Więcej w magazynowym Kurierze Szczecińskim oraz e-wydaniu z dnia 23 września 2016 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA