Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Magnolia w jubileuszowym rejsie [GALERIA]

Data publikacji: 2016-08-20 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:12
Magnolia w jubileuszowym rejsie
 

Szczeciński jacht „Magnolia” wypłynął w sobotę w rejs dookoła Zelandii. Wyprawa poprzedza uroczyste obchody 50-lecia jednostki.
 
„Magnolia” wyruszyła do Danii w sobotę (20 sierpnia). Pożegnanie jubilatki odbyło się w marinie Centrum Żeglarskiego przy ul. Przestrzennej w Szczecinie-Dąbiu.

Rejs „Dookoła Zelandii – 50 lat s/y Magnolii” zakłada opłynięcie z młodzieżą w 12 dni duńskiej wyspy Zelandia, na której leży Kopenhaga. Załoga, wraz z kpt. Przemysławem Dziarnowskim, zamierza w ten sposób pokazać, że „Magnolia” – choć wiekowa – wciąż może i chce pływać w dłuższe rejsy.

Jacht został zbudowany w latach 1965–66 w Szczecińskiej Stoczni Jachtowej im. Leonida Teligi. Kadłub jednostki wykonano z drewna mahoniowego. Armatorem jest Centrum Żeglarskie, a właścicielem miasto Szczecin.

Wspólne świętowanie 50. urodzin „Magnolii” zaplanowano na 10 września. (ek)

Fot. Centrum Żeglarskie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mariusz
2016-08-20 19:53:05
Bardzo fajnie ze sa takie rejsy w czasie wakacji dla młodzieży organizowane. Miło że redakcja nie zapomniała o tym wydarzeniu. Dzięki wiadomości tej więcej osób mogło dowiedzieć się o tym. Warto by 24kurier opisywał więcej informacji z naszego regionu, te ze świata mozna znaleźć wszędzie, te z naszego regionu tylko w niewielu miejscach. Przebywam obecnie w Norwegii i gdy widzę jak tu prowadzi się wiadomości lokalne to az chciałby się mieć takie same u nas. Są z kamerą wszędzie, w szkołach na zajęciach wf, w centrum miasta, na drodze gdzie spadło drzewo, na stacji kolejowej i u lekarza. Dzięki temu mieszkańcy miasta i okolic sa dobrze poinformowani co dzieje się w ich najmniejszej ojczyźnie. Do takich art zaliczam i ten o rejsie Magnolii. Stopy wody pod kilem, silniejszego wiatru chociaż przez chwilę i fajnych wrażeń i wspomnień na koniec rejsu życzę.
Brawo
2016-08-20 16:10:32
Brawo! Stopy wody.....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA