niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uprzątamy Szczecin (akt.)

Uprzątamy Szczecin (akt.)

Uprzątamy Szczecin (akt.)
Data publikacji: 2015-09-27 10:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:41
Wywietleń: 1072 24076

To był kolejny weekend ze sprzątaniem świata w wydaniu szczecińskim, czyli akcja „Jesiennych porządków". Tym razem na prawobrzeżu - w Puszczy Bukowej. W piątek wokół Jeziora Szmaragdowego, a w sobotę - w rejonie Dębów Krzywoustego.

Gdy w pierwszy dzień akcji najliczniejszą grupę wolontariuszy stanowiła młodzież Centrum Edukacji Ogrodniczej, to w drugi - głównie uczniowie ze SP nr 37 oraz 28. W sobotę (26 bm.) uprzątnęli sąsiedztwo niebieskiego szlaku turystycznego oraz pobliski teren na styku lasu oraz osiedla.

- Tradycyjnie: opakowania po fastfoodowym jedzeniu, wszelkiego rodzaju butelki, druki reklamowe, części samochodowe, ale też części kasy fiskalnej, jakiej tajemniczej kasetki - relacjonuje A. Nieczajew. - Sporo tego, choć relatywnie mniej niż w ubiegłym roku. Co pozwala myśleć, że wszystkie nasze akcje edukacyjne i apele o szanowanie lasu jednak przynoszą oczekiwany rezultat. W czym, oczywiście, niemała zasługa nauczycieli, na co dzień wpajających dzieciom podstawy ekologii. Najwyraźniej wychowują pokolenie, które lepiej niż my zadba o naszą planetę.

„Jesienne porządki" to akcja nie tylko pożyteczna, ale dla uczestników też przyjemna. Bo po pracy była zabawa: ogniska, konkursy z nagrodami. Tym razem ufundowanymi przez szczeciński magistrat, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. ©℗

Więcej czytaj w papierowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

(an)
Fot. Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: „Jesienne porządki" - pozytywna społeczna akcja dla zielonego Szczecina.

Uprzątamy Szczecin (akt.)

Komentarze

ert
uprzątamy? ta... ciekawe...
2015-09-28 05:34:57
" szakal " ty znalazłeś coś w lesie, że ci padło na mózg czy to wrodzone ??
.
2015-09-27 15:34:09
Gorąco polecam od czasu do czasu na wypad do lasu zabrać większą
reklamówę i wynieść trochę śmieci. Ja tak robię.
2015-09-27 13:06:23
szakal
zamiast firm do tego przeznaczonych , wynajmuje się dzieci do sprzątania wszelkiego rodzaju paskudztwa jakie jest wyrzucane .Znam przypadki że , dzieci dostały podrażnień oczu, skóry itp. przy tego typu akcjach - odpady chemiczne w butelkach,spraye ,farby to wszystko każe się zbierać dzieciom , niby w szczytnym celu , a zdrowie dzieci jest zagrożone.
2015-09-27 12:39:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie