Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Uprzątamy Szczecin (akt.)

Data publikacji: 27 września 2015 r. 10:54
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Uprzątamy Szczecin (akt.)
 

To był kolejny weekend ze sprzątaniem świata w wydaniu szczecińskim, czyli akcja „Jesiennych porządków". Tym razem na prawobrzeżu - w Puszczy Bukowej. W piątek wokół Jeziora Szmaragdowego, a w sobotę - w rejonie Dębów Krzywoustego.

Gdy w pierwszy dzień akcji najliczniejszą grupę wolontariuszy stanowiła młodzież Centrum Edukacji Ogrodniczej, to w drugi - głównie uczniowie ze SP nr 37 oraz 28. W sobotę (26 bm.) uprzątnęli sąsiedztwo niebieskiego szlaku turystycznego oraz pobliski teren na styku lasu oraz osiedla.

- Tradycyjnie: opakowania po fastfoodowym jedzeniu, wszelkiego rodzaju butelki, druki reklamowe, części samochodowe, ale też części kasy fiskalnej, jakiej tajemniczej kasetki - relacjonuje A. Nieczajew. - Sporo tego, choć relatywnie mniej niż w ubiegłym roku. Co pozwala myśleć, że wszystkie nasze akcje edukacyjne i apele o szanowanie lasu jednak przynoszą oczekiwany rezultat. W czym, oczywiście, niemała zasługa nauczycieli, na co dzień wpajających dzieciom podstawy ekologii. Najwyraźniej wychowują pokolenie, które lepiej niż my zadba o naszą planetę.

„Jesienne porządki" to akcja nie tylko pożyteczna, ale dla uczestników też przyjemna. Bo po pracy była zabawa: ogniska, konkursy z nagrodami. Tym razem ufundowanymi przez szczeciński magistrat, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. ©℗

Więcej czytaj w papierowym „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

(an)
Fot. Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: „Jesienne porządki" - pozytywna społeczna akcja dla zielonego Szczecina.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ert
2015-09-28 05:34:57
uprzątamy? ta... ciekawe...
" szakal " ty znalazłeś coś w lesie, że ci padło na mózg czy to wrodzone ??
2015-09-27 15:34:09
.
Gorąco polecam od czasu do czasu na wypad do lasu zabrać większą
2015-09-27 13:06:23
reklamówę i wynieść trochę śmieci. Ja tak robię.
szakal
2015-09-27 12:39:33
zamiast firm do tego przeznaczonych , wynajmuje się dzieci do sprzątania wszelkiego rodzaju paskudztwa jakie jest wyrzucane .Znam przypadki że , dzieci dostały podrażnień oczu, skóry itp. przy tego typu akcjach - odpady chemiczne w butelkach,spraye ,farby to wszystko każe się zbierać dzieciom , niby w szczytnym celu , a zdrowie dzieci jest zagrożone.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA