niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wiosennych porządków moc

Wiosennych porządków moc

Wiosennych porządków moc
Data publikacji: 2016-04-14 10:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1278 128011

Na początek rejon najnowocześniejszego ze szczecińskich kąpielisk - Arkonki. Potem Głębokie i Dolina Siedmiu Młynów. Taki jest plan weekendowych „Wiosennych porządków" - akcji, do udziału w której zachęca Inspektorat Akademicki Straży Ochrony Przyrody.

Dwa razy w roku - wiosną i jesienią - przez miasto przechodzi fala społeczników, którym zależy na pięknym i czystym Szczecinie. Sprzątają najbardziej lubiane i najchętniej odwiedzane miejskie trakty zielone. Czas na ich kolejne - już 32. - „pospolite ruszenie" na śmieci pod egidą IA Straży Ochrony Przyrody.
Ruszy w piątek (15 bm.) przy Arkonce. Sygnał do akcji, niezmiennie, wydaje jeden z najbardziej znanych lokalnych ekologów - Aleksander Nieczajew.

- W szkołach wykłada się ekologię. Ale bez jej praktycznych lekcji, przypominałoby to trochę uczenie pływania w czterech ścianach klasy, zza szkolnej ławki - mówi pan Aleksander, audytor środowiska. - Dlatego stwarzamy najmłodszym okazję do praktyki. I jestem głęboko przekonany, że kto kilka razy po cudze śmieci się schyli, ten własnych zostawiać nie będzie.

Zainteresowani udziałem w akcji będą mogli się spotkać (w g. 9-11) przy wejściu na kąpielisko Arkonka (dojazd tramwajami nr 1 i 9 lub autobusami nr 53 i 60). Natomiast w sobotę (16 bm., g. 9-11) miejsce zbiórki uczestników sprzątania terenów zielonych Szczecina będzie pętla tramwajowa (1 i 9) nad Jeziorem Głębokim.

- W piątek zamierzamy uprzątnąć śmieci z Parku i Lasku Arkońskiego, rejonu Syrenich Stawów, brzegów strumieni leśnych Osowa oraz przebiegających tamtędy leśnych tras spacerowych - mówi A. Nieczajew. - Natomiast w sobotę posprzątamy okolicę Jeziora Głębokiego, Dolinę Siedmiu Młynów oraz przebiegające tamtędy trasy turystyczne.

„Wiosenne porządki" to nie tylko praktyczna lekcja ekologii, ale też zabawa. Na zakończenie każdego dnia porządkowania terenów zielonych Szczecina na uczestników akcji ma czekać ognisko oraz konkursy ekologiczne z nagrodami.

- Zapraszamy do udziału w naszej akcji: w porządkowaniu zielonych płuc Szczecina - zachęca A. Nieczajew. - Będzie doskonała okazja do przeprowadzenia w plenerze poglądowej lekcji przyrody, a przy tym do zrobienia czegoś dobrego i pożytecznego dla naszego środowiska naturalnego. „Wiosenne porządki" to też zachęta do udziału w swoistej lekcji obywatelskiej. Szczególnej, bo na rzecz naszej „małej ojczyzny".

Dla własnej satysfakcji, a też dla naszego pięknego zielonego miasta. ©℗
(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO (arch.)

Wiosennych porządków moc Wiosennych porządków moc

Komentarze

Sprzątnijcie największy szczeciński śmieć - FRYGĘ.
.
2016-04-14 12:10:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Jan Widritis

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie