środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uprawiał konopie w stodole. Grozi mu 8 lat więzienia

Uprawiał konopie w stodole. Grozi mu 8 lat więzienia [GALERIA, FILM]

Uprawiał konopie w stodole. Grozi mu 8 lat więzienia
Data publikacji: 2019-02-15 16:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:33
Wywietleń: 1624 376043

Nielegalną uprawę marihuany na terenie gminy Świdwin zlikwidowali policjanci. Prowadził ją mieszkaniec Szczecina w specjalnie zaadaptowanej do tego stodole. Funkcjonariusze zajęli ponad 500 krzaków konopi indyjskich i 15 kg świeżo pociętych liści marihuany o łącznej czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych.

Świdwińscy policjanci w tej sprawie współpracowali z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Zapobiegli wprowadzeniu do obrotu pokaźnych ilości środków odurzających, które mogłyby być uzyskane z zabezpieczonego towaru.

- W minioną środę funkcjonariusze swoją obecnością zaskoczyli 43-letniego mieszkańca Szczecina, przebywającego na terenie gminy Świdwin - informuje biuro prasowe KWP w Szczecinie. - Okazało się, że mężczyzna w stodole przystosował pomieszczenia do uprawy konopi indyjskich. Miejsce to było wyposażone w specjalistyczny sprzęt, tj. lampy służące do naświetlania roślin, system wentylacji i nawadniania oraz specjalistyczne narzędzia, które miały przyśpieszyć wegetację roślin. Wartość zabezpieczonego sprzętu to kwota trzystu tysięcy złotych.

Policjanci zajęli łącznie ponad 500 krzaków konopi indyjskich i 15 kg świeżo pociętych liści marihuany. 

43-latek trafił do policyjnego aresztu. Jest podejrzany m.in. o prowadzenie nielegalnej uprawy. Sąd zdecyduje czy mężczyzna zostanie aresztowany. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(a)

Fot. KWP

Uprawiał konopie w stodole. Grozi mu 8 lat więzienia Uprawiał konopie w stodole. Grozi mu 8 lat więzienia Uprawiał konopie w stodole. Grozi mu 8 lat więzienia Uprawiał konopie w stodole. Grozi mu 8 lat więzienia Uprawiał konopie w stodole. Grozi mu 8 lat więzienia Uprawiał konopie w stodole. Grozi mu 8 lat więzienia

Komentarze

No tak...
tego typu inwestycje zdradza kilka rzeczy, za dużo ciepła tracą i łatwo namierzyć to dobra termowizją (zalecana dobra termoizolacja - najlepsze byłyby maty z aerogel ale pianka PUR też daje radę no i rygorystyczna kontrola sygnatury cieplnej budynku - od biedy można chłodzić zewnętrzne ściany pompą ciepła), wysokie zużycie prądu... (to chyba największy problem - własne źródło prądu wskazane jak najbardziej) chyba zauważyłem butle z CO2 by rośliny szybciej rosły... Bilans energetyczny można poprawić stosując rekuperatory ciepła i dochładzanie gazów wylotowych (zresztą trzeba je rozproszyć równomiernie - można zrobić gruntowy wymiennik ciepła).
2019-02-16 14:50:07
Szkoda
Tyle kasy pójdzie z dymem. Jakbym nie miał nic do stracenia, to też może zrobiłbym taki jeden rzut na sto tysięcy, po czym wszystko zlikwidował, aby nie kusić losu. Jednak szkoda siedzieć 8 lat dla głupich 300 tys. Ale może wyjdzie za dobre sprawowanie, a jak nie był karany, to możliwe, że dostanie jeszcze mniej. Za 300 tys. mógłbym przesiedzieć max 1,5 roku.
2019-02-16 01:44:19
Szczecin
Powinni to legalizować.Przeciez to roślina jak każda inna
2019-02-15 22:34:19
filip
Jak to mówią: znajdą ropę na twojej działce - należy do państwa, znajdą konopie - to twoje.
2019-02-15 18:51:30
fipek
chcial bym chociarz jeden taki krzaczek
2019-02-15 16:36:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie