Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kolejna duża plantacja konopi zlikwidowana. Szczecinianie w areszcie [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 09 stycznia 2019 r. 08:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Kolejna duża plantacja konopi zlikwidowana. Szczecinianie w areszcie
 

Wspólne działania funkcjonariuszy CBŚP i Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku doprowadziły do likwidacji profesjonalnej plantacji konopi indyjskich. Plantacja znajdowała się na terenie gminy Barwice. 

– To była profesjonalna plantacja – mówi mł.asp. Anna Matys ze szczecineckiej policji. – W znajdującym się nieco na uboczu budynku zabezpieczono 143 krzewy konopi indyjskich oraz profesjonalny sprzęt służący do ich uprawy. W budynku gospodarczym należącym do mieszkańca Szczecina, dwaj inni mieszkańcy tego miasta prowadzili taką działalność gospodarczą. Wszyscy trzej trafili w ręce mundurowych.

Szczecinecki sąd aresztował na trzy miesiące 63-letniego mieszkańca Szczecina, drugi też do sprawy poczeka w odosobnieniu. Natomiast trzeci, właściciel posesji, na razie odpowiadał na pytania mundurowych jako świadek. Sprawa jest rozwojowa i jego status może się zmienić. Jest to bardzo prawdopodobne, bo do zasilania urządzeń na plantacji nielegalnie pobierano prąd. Szczecinianom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(bar)

Fot. KPP Szczecinek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA