poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Upadło, niech leży? Potrzebny przykład

Upadło, niech leży? Potrzebny przykład

Upadło, niech leży? Potrzebny przykład
Data publikacji: 2020-01-22 20:20
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-23 23:21
Wywietleń: 1180 439139

Nie wystarczy ustawić kolorowe „dzwony", aby zachęcić mieszkańców do selektywnej zbiórki odpadów. Trzeba ich jeszcze do tego przekonać. Choćby dobrym przykładem, czyli utrzymując porządek w otoczeniu pojemników na odpady.
Niestety - jak widać przy ul. Brzozowskiego - nie jest z tym najlepiej. Skoro śmieci pozostawione przy „dzwonach" wiatr roznosi po okolicy.

(an)

Upadło, niech leży? Potrzebny przykład

Komentarze

iwwi
W pewnych rejonach wynoszenie śmieci to taki mały hardcor, Zmieści się lub nie. A jak się nie mieści to co? postawić obok?, zabrać do domu z powrotem? Często biorę jednorazowe rękawiczki i "upycham" plastiki małymi garściami ale..... brr, Płacimy za wywóz śmieci a potem takie sceny. I kto winien ? mieszkańcy? administracja? zakład komunalny? Hmmmm
2020-01-23 23:21:29
zastawianie
pracuje w służbach komunalnych i notoryczne przez kierowców zastawianie sa parawany oraz dojazdy do nich
2020-01-23 16:56:31
nie tylko tu
tutaj nic nie upadło, to hołota zrobiła sobie wysypisko bo tak im wygodniej.
2020-01-23 16:35:14
Wanda
Mieszkam w tym rejonie ale w zasobach SSM.Zgłaszane było administracji wielokrotnie,że pojemniki w boksach są wiecznie pełne,nieopróżniane regularnie,źle rozstawiane po opróżnieniu.Administratorki mają obowiązek reagować jak mieszkańcy wnioskują lub zwracają uwagę na bałagan wokół boksów lub wolno stojących pojemników.Na oddzielny w ogóle temat jest to,że Spółdzielnia kontenery na śmieci stawia bez uzgodnień z mieszkańcami,kompletnie nie licząc się z ich opinią,z porządkiem prawnym i przepisami.Potrafią wybudować wbrew przepisom boksy na pojemniki mieszkańcom w bezpośrednim sąsiedztwie okien lub klatek schodowych.Presje na nich wywierają firmy wywozowe bo im się nie chce daleko chodzić po pojemniki,jak usłyszałam od pana z administracji na Brodzińskiego.Straż Miejska gdyby bardziej egzekwowała i dyscyplinowała odpowiednimi mandatami administracje budynków każdej Spółdzielni to one by szybko tego porządku pilnowały.A tak....panuje wszechobecny bałagan i totalny tumiwisizm.Kiedyś taki sajgon z tymi dzwonami był przy Ryneczku Pogodno na Mickiewicza.Ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i je usunął.W ogóle stawianie czegoś takiego w pasie drogi jest nieodpowiedzialne i pozbawione wyobraźni tych którzy na taką desperację bezmyślności się decydują narażając użytkowników drogi na niebezpieczeństwo.
2020-01-23 10:45:16
@śmieci
Czyli, za rzadko odbierane odpady.
2020-01-23 07:57:40
Piotrek
Tu raczej nie są za małe. Tylko ludzie często śmieci komunalne zostawiają. Worek próbują wepchnąć i często się ten worek rozwala. A schylić się i posprzątać to już ciężko.
2020-01-23 07:55:47
kazek
Oczywiście, że śmietniki są za małe i zbyt rzadko opróżniane - przykład pełnego kosza w piątek popołudniu to częsty widok na Duńskiej. Cały weekend śmieci walają się wokoło plus są roznoszone przez wiatr na całej dzielnicy. Ciekawostka - kto przejeżdża ta ulicą do domu. Bingo! Pan Prezydent Krzystek. Widocznie mu to nie przeszkadza, że miasto, którym zarządza jest brudne i zaśmiecone. Jak nie stać nas na spektakularne modernizacje, budowle, zakupy taboru komunikacji, itp. to bądźmy przynajmniej czyści i schludni.
2020-01-23 07:41:38
mieszkaniec
Naprawdę? Ludzi przekonywać do wyrzucania śmieci? To ich psi obowiązek. Każdego z nas. Więc pisanie tego typu słów to jakiś żart.
2020-01-23 07:31:18
śmieci
bo ludzie to wynoszą wszystko to co się akurat nie mieści albo nie powinno tam trafić. monitoring i mandaty. jednocześnie edukacja dzieci bo dla dorosłych już za późno