środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uniwersytet zaprasza na dyktando

Uniwersytet zaprasza na dyktando

Uniwersytet zaprasza na dyktando
Data publikacji: 2016-05-01 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1295 131553

Uniwersytet Szczeciński zaprasza mieszkańców Pomorza Zachodniego do udziału w Dyktandzie Uniwersyteckim 2016, które odbędzie się 14 maja o g. 11 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania przy ul. Mickiewicza 64.

- Otwarta formuła ortograficznych zmagań umożliwia zdobycie zaszczytnego tytułu Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii oraz cennych nagród finansowych: pierwsza nagroda to 3 000 zł, druga to 2 000 zł, a trzecia 1 000 zł - informuje Julia Poświatowska z US. -  Uczestnicy konkursu spodziewać się mogą tekstu związanego tematycznie ze Szczecinem i Pomorzem, co ma podkreślać regionalny charakter tego przedsięwzięcia. Dyktando Uniwersyteckie, którego inicjatorką i autorką jest prof. Ewa Kołodziejek, ma charakter cykliczny i tworzy nową tradycję corocznych zmagań z polską ortografią.

W tegoroczne edycji uczestniczyć mogą wyłącznie mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, którzy ukończyli 17 lat (bez względu na zawód i wykształcenie). Rejestracja potrwa do 9 maja, do godz. 12.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: www.swieto.usz.edu.pl/dyktando. Liczba uczestników ograniczona jest do 200 osób, nowością jest możliwość udziału w konkursie studentów i absolwentów filologii polskiej.

Jury konkursu stanowić będą: prof. dr hab. Ewa Kołodziejek (która ponownie przygotuje tekst dyktanda); dr hab. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska, prof. US oraz dr Rafał Sidorowicz - wszyscy z Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dyktando potrwa około 30 minut, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi po sprawdzeniu wszystkich prac przez zespół oceniający.

Regulamin oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.swieto.usz.edu.pl/dyktando.

(as)

Fot. D.GORAJSKI (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie