sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Nauka > Dobrze rządzili bankiem

Dobrze rządzili bankiem

Dobrze rządzili bankiem
Data publikacji: 2016-04-29 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
Wywietleń: 2334 131565

Studenci Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego poradzili sobie najlepiej w poznańskiej lidze gry symulującej zarządzanie bankiem - Bankrisk. Podsumowanie kilkumiesięcznych rozgrywek odbyło się podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w Poznaniu.

Konkurs Bankrisk to szkolenie o charakterze zawodowym dla studentów kierunków ekonomicznych, w warunkach rywalizacji konkursowej. Jest podzielony na trzy ligi regionalne. W stolicy Wielkopolski spotkało się 11 zespołów z 5 uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Politechniki Koszalińskiej.

Tym razem na podium stanęły trzy zespoły z US Laureatem został zespół Bank Zaufania Społecznego, w składzie: Dariusz Bielawski, Konrad Szczerbik, Kinga Richert, Agnieszka Wąsik, Natalia Ziółkowska. BZS osiągnął na koniec drugiego roku działalności cenę akcji 422,50 USD na wirtualnej giełdzie. Drugie miejsce zajął zespół Piano Forte BZS z wynikiem 369,40 USD za akcję. Skład zarządu Piano Forte BZS to: Kinga Dulczyk, Monika Kapała, Kamil Papuga, Monika Staśkiewicz oraz Marta Wypych. Na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Banksterzy  (312,60 USD /akcję) w składzie: Bożydar Husaim-Sobecki, Kamil Gołuchowski, Joanna Rachuba, Konrad Stankiewicz oraz Marcin Zelman.

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali możliwość odbycia płatnego stażu w Banku Gospodarstwa Krajowego.

(as)

Fot. Sławomir BOREK/archiwum

Komentarze

Wojtek
Pięknie! Gratulacje dla zwycięskich drużyn. Zdobycie całego podium to juz nie kwestia przypadku. Od dawna wiadomo , że nasza szczecińska ekonomia jest w czołówce krajowej. Na pewno lepsza niż pozostałe w Polsce północno - zachodniej, także lepsza od sztucznie lansowanej a de facto słabej szkoły poznańskiej.
2016-04-29 23:09:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie