niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gowin: gospodarka innowacyjna zamiast imitacyjnej

Gowin: gospodarka innowacyjna zamiast imitacyjnej

Gowin: gospodarka innowacyjna zamiast imitacyjnej
Data publikacji: 2016-04-20 14:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1800 129037

Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, podczas swojej wizyty na Uniwersytecie Szczecińskim mówił o tym, że aby wyrwać się z pułapki średniego wzrostu i powiększyć dobrobyt Polski, musimy przejść z gospodarki imitacyjnej na innowacyjną.

- Opartą nie na patentach z zagranicy, ale na dorobku polskich uczonych - dodawał.

Stwierdził także, że priorytetem obecnej ekipy rządowej jest zrównoważony rozwój. Nie można bowiem, jak do tej pory, inwestować tylko w regiony wysoko rozwinięte, które miały jak lokomotywy pociągnąć za sobą pozostałe regiony. Zdaniem ministra to się nie udało

- Lokomotywy oderwały się - ocenił.

Wedle ministra szansą dla Pomorza Zachodniego jest rozwój przemysłu stoczniowego. Polscy przedsiębiorcy mają rozwijać ten potencjał a państwo będzie ich w tym wspierać - tak, aby małe firmy stały się średnie, a średnie zamieniły się w firmy duże.

Minister zdradził również, że jego resort przygotowuje mapę potencjału naukowego, która ma być nakładką na plan Morawieckiego. Planowana jest również nowelizacja ustawy o innowacyjności.

Pytany o Politechnikę Białostocką, której władze ostrzegały zagranicznych studentów przed nacjonalistami, stwierdził, że uczelnie są autonomiczne i jako minister nie będzie ingerował w ich działanie. Wyraził tylko zdziwienie, że uczelnia jednocześnie wpuszcza ONR w swoje mury i przed nim ostrzega. ©℗

(as)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Mika
Gowin Kaczorowski z neewsami
2016-04-20 18:27:14
student
Tu nawet dyskurs największych lokalnych celebrytów akademickich o rózowych majtkach i sukienkach dla chłopców nie był innowacyjny , ale po prostu naśladowczy.
2016-04-20 17:13:42
Trochę z innej beczki ale może mi ktoś podpowie.
(teoretycznie) mam prywatną działkę. Przylatuje amatorski dron i mi bzyka nad głową. Biorę flintę i drona na ziemię. Jakie skutki?
2016-04-20 14:44:10
hm
Ciekawe, czy świeżo wybrany Rektor poinformował Ministra o tym, że podał do prokuratury swojego niedawnego konkurenta w walce o rektorski fotel, jak podało dziś Radio Szczecin.
2016-04-20 14:18:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie