Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Unijne wsparcie na walkę z pandemią w regionach. Prawie 19 mln euro dla Zachodniopomorskiego

Data publikacji: 2022-01-18 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-19 14:52
Unijne wsparcie na walkę z pandemią w regionach. Prawie 19 mln euro dla Zachodniopomorskiego
Fot. Marek Klasa  

Komisja Europejska przyznała dodatkowe środki w wysokości 136 mln euro na wsparcie sześciu polskich regionów w walce z pandemią koronawirusa oraz na wsparcie ich transformacji cyfrowej i ekologicznej. Wśród beneficjentów jest też województwo zachodniopomorskie, dla którego przypadnie prawie 19 mln euro.

Środki te - jak podała KE - pomogą polskim regionom wspierać systemy opieki zdrowotnej w walce z pandemią koronawirusa oraz inwestować w transformację ekologiczną i cyfrową.

- Po raz kolejny REACT-EU przynosi obywatelom wymierne i praktyczne wsparcie. Przedmiotowe środki pomogą tym polskim regionom przezwyciężyć skutki pandemii i utorują drogę ku sprawiedliwej, cyfrowej i ekologicznej transformacji. Pragnę podziękować władzom polskim za współpracę w uruchomieniu tych środków - powiedziała komisarz do spraw spójności i reform Elisa Ferreira.

Województwo zachodniopomorskie otrzymuje dodatkowo 18,7 mln euro. Część tych środków zostanie wykorzystana na inwestycje w lepszy i bardziej odporny system opieki zdrowotnej. Środki te przeznaczone będą głównie na wsparcie infrastruktury szpitali, tak aby długoterminowe usługi diagnostyczne i usługi opieki zdrowotnej mogły być świadczone w bezpieczny sposób zarówno w przypadku zakaźnych, jak i pozostałych pacjentów. Inna część tych środków wesprze zieloną transformację, na przykład energooszczędne renowacje budynków mieszkalnych.

Pozostałe środki trafią do województwa małopolskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, i warmińsko-mazurskiego.

W ramach Next Generation EU REACT-EU zapewnia uzupełnienie programów polityki spójności o 50,6 mld euro (w cenach bieżących) w latach 2021 i 2022. Środki koncentrują się na wspieraniu odporności rynku pracy, miejsc pracy, MŚP i rodzin o niskich dochodach, a także na tworzeniu przyszłościowych fundamentów zielonej i cyfrowej transformacji oraz zrównoważonej odbudowy społeczno-gospodarczej zgodnie z celami REACT-EU i zaleceniami dla poszczególnych krajów na 2020 r.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do@Do PISiorów
2022-01-19 13:13:54
Ciekawe ,że pozostałe 27 państw tak twierdzi i nie da kasy w ręce PIS !Tylko nasz Kaczelnik z Krzywoustym i Ziobrą inaczej ..Godne rozważenia prawda ?? 1. Likwidacji izby dyscyplinarnej sędziów 2.Rozwiązania nielegalnie powołanego TK Julci Przyłębskiej ( kucharki Kaczora) 3. Przestrzegania praworządności , nie upartyjniania instytucji państwowych... i wiele innych , bo na to się PISaliśmy ! 4. Wykonywania wyroków zasądzonych przez instytucje UE 5. Jak nie pasuje Putin czeka z otwartymi rękoma !
Stefania
2022-01-19 12:42:53
Dziękujemy Unio Europejska. Miejmy nadzieję, ze Polska zawsze będzie cześcią UE!!!
@Do PISiorów
2022-01-18 23:39:52
Ale jakiego prawa? Podaj prawa UE które złamała Polska... UE sama nie przestrzega własnego prawa łamiąc je nieustannie - powszechna korupcja wśród szczytów władzy w UE jest powszechna.
Pawe
2022-01-18 22:08:04
Toć to nasze pieniądze baranie wpłacane i łaskawie teraz w części oddane z tuzinem papierów do zrobienia i udokumentowania i etatów zjadających znaczną część naszych pieniędzy. Azja wymyśla, produkuje, sprzedaje i sie z nas jewropejczyków śmieje i z tego c, ym sie zajmujemy i co my tu robimy, i jakie to "wartości" teraz na starym kontynencie są na topie.. Azja sie śmieje... Stany z dziadkiem na czele sie patrzą, Rosja pręży sie ile może, a my sie tu pierdołami unijnymi zajmujemy...
Do PISiorów
2022-01-18 21:07:04
Ta zła Unia... Ona tylko przestrzegania prawa wymaga ...to tak wiele ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA