Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Ultramaraton na jednośladzie

Data publikacji: 2019-07-30 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-30 12:45
Ultramaraton na jednośladzie
Zeszłoroczny maraton "Ultra Gryfus" został ciepło przyjęty przez amatorów kolarstwa, co skłoniło klub do powtórzenia wydarzenia również w 2019 r. Fot. Gryfus  

Trwają zapisy na drugą edycję ultramaratonu rowerowego, organizowanego przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. "Ultra Gryfus" wystartuje 7 września, jednak już można się zarejestrować i zapewnić sobie jedno z 200 miejsc na starcie.

Uczestnicy zbiorą się na szczecińskiej Łasztowni, gdzie znajdzie się punkt startowy. Zawodników będzie czekać trasa o długości około 250 kilometrów, prowadząca przez Pomorze Zachodnie oraz Meklemburgię-Pomorze Przednie. Po drodze rozstawione będą punkty żywieniowe, a nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać zarówno wolontariusze Gryfusa, jak i ratownicy medyczni. Po przejechaniu całej trasy, maratończycy trafią z powrotem na Łasztownię, gdzie będzie również meta wyścigu.

- Ultra Gryfus to prawdopodobne jedyna kolarska impreza w kalendarzu amatorów, rozgrywana w Szczecinie - chwali się Wojciech Marciniak, członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz organizator ultramaratonu. - Jako organizatorzy staramy się aby na stałe w nim zagościła. Dlatego przygotowujemy w tym roku kolejne niespodzianki, które będą dobrze przyjęte przez zawodników i kibiców. Dla zawodników tworzymy między innymi strefę neutralizacji w czasie oczekiwania na prom, tak by aspekt sportowy zawodów był jak najbardziej sprawiedliwy. Zaś dla kibiców przewidujemy więcej relacji z trasy i punktów kontrolnych. Dla wszystkich tworzymy strefę expo na mecie. Już dziś zapraszamy wszystkich na nasza imprezę.

Podkreślając duże zainteresowanie ideą maratonu rowerowego wśród zachodniopomorskich kolarzy, Gryfus zdecydował się reaktywować wydarzenie na drugą edycję, tworząc kolejną tradycję klubu. Ultramaraton ma szansę znaleźć się w jednym szeregu z takimi imprezami jak coroczny dwudniowy rajd dookoła Zalewu Szczecińskiego, Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, Rowerowe Dni Skandynawskie czy Noworoczny Rajd Rowerowy. Oprócz tego fundacja angażuje się w nauczanie - nie tylko dzieci - zasad bezpieczeństwa na rowerze.

Wydarzenie jest współfinansowane z programu Społecznik w ramach budżetu wojewódzkiego, oraz Małej Dotacji z Urzędu Miasta Szczecin. Organizatorzy wskazują, że inicjatywę bardzo ciepło przyjęła Komisja ds. Sportu szczecińskiej Rady Miasta.

Zapisy są dostępne tutaj. Więcej informacji można też znaleźć na Facebooku, a także na stronie klubu gryfus.szczecin.pl.

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA