Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Rowerem dookoła zalewu

Data publikacji: 2018-09-07 20:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Rowerem dookoła zalewu
 

Pierwszy szczeciński turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego odbędzie się już w ten weekend. Uczestnicy pokonają około 250 kilometrów.

Zawodnicy wystartują z Łasztowni w sobotę (8 września) o godz. 6 i przemierzą setki kilometrów, jadąc przez Meklemburgię-Pomorze Przednie w Niemczech oraz Pomorze Zachodnie w Polsce. Na pokonanie dystansu kolarze będą mieli 17 godzin. Zawody będą oceniać sędziowie z Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego.

– Zależy nam, aby Ultra Gryfus zagościł na stałe jako wydarzenie sportowe w kalendarzu imprez naszego regionu. Dlatego nie traktujemy tych zawodów jako zdarzenie jednorazowe – mówi Wojciech Marciniak, organizator i główny koordynator zawodów z Gryfusa. – Wyróżnikiem naszego ultramaratonu jest jego aspekt turystyczny. Zawodnicy będą musieli zatrzymać się na chwilę w charakterystycznych miejscach, które wskazaliśmy, i wykonać tam fotografie.

Organizatorzy są przygotowani na to, aby trasę przejechały osoby, które potrzebują więcej czasu oraz będą się poruszać tempem turystycznym. Punkty żywieniowe i meta będą otwarte tak długo, jak długo zawodnicy będą potrzebować pełnego zabezpieczenia, by móc bezpiecznie dotrzeć do mety.

– Bardzo się cieszę, że dzięki zaangażowaniu tak wielu wolontariuszy oraz środkom pozyskanym z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik, dotacji od Miasta Szczecin oraz wsparciu od sponsorów możemy wspólnie zorganizować pierwszy szczeciński ultramaraton rowerowy – mówi Paweł Malinowski, prezes Gryfusa. Bez wątpienia brakowało takiego wydarzenia w Szczecinie.

Ultramaraton odbędzie się pod patronatem marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Organizatorzy do startu w zawodach zaprosili zarówno regularnie trenujących kolarzy, jak i rowerzystów, dla których będzie to pierwsza w życiu tak długa wyprawa.

Zawody mają na celu popularyzację kolarstwa oraz turystyki rowerowej, ale przede wszystkim promocję Szczecina i Pomorza Zachodniego.

(KaNa)

Fot. Gryfus

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Arek
2018-09-09 19:23:32
Idź szczecinianko do wyborów i zmień włodarzy na lepszych najlepiej na takich, którzy coś zrobią dobrego w oczach innych a nie tylko twoich. A wstyd powinno być tobie, że nie potrafisz zrozumieć mechanizmów demokracji.
szczecinianka
2018-09-08 03:22:43
oj koledzy wmanewrowali Was w kampanie wyborczą... Olowi i Krzysiowi nic juz nie pomoze... a Wam wstyd bedzie w pazdzierniku

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA