sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rowerem dookoła zalewu

Rowerem dookoła zalewu

Rowerem dookoła zalewu
Data publikacji: 2018-09-07 20:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:19
Wywietleń: 1554 349984

Pierwszy szczeciński turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego odbędzie się już w ten weekend. Uczestnicy pokonają około 250 kilometrów.

Zawodnicy wystartują z Łasztowni w sobotę (8 września) o godz. 6 i przemierzą setki kilometrów, jadąc przez Meklemburgię-Pomorze Przednie w Niemczech oraz Pomorze Zachodnie w Polsce. Na pokonanie dystansu kolarze będą mieli 17 godzin. Zawody będą oceniać sędziowie z Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego.

– Zależy nam, aby Ultra Gryfus zagościł na stałe jako wydarzenie sportowe w kalendarzu imprez naszego regionu. Dlatego nie traktujemy tych zawodów jako zdarzenie jednorazowe – mówi Wojciech Marciniak, organizator i główny koordynator zawodów z Gryfusa. – Wyróżnikiem naszego ultramaratonu jest jego aspekt turystyczny. Zawodnicy będą musieli zatrzymać się na chwilę w charakterystycznych miejscach, które wskazaliśmy, i wykonać tam fotografie.

Organizatorzy są przygotowani na to, aby trasę przejechały osoby, które potrzebują więcej czasu oraz będą się poruszać tempem turystycznym. Punkty żywieniowe i meta będą otwarte tak długo, jak długo zawodnicy będą potrzebować pełnego zabezpieczenia, by móc bezpiecznie dotrzeć do mety.

– Bardzo się cieszę, że dzięki zaangażowaniu tak wielu wolontariuszy oraz środkom pozyskanym z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik, dotacji od Miasta Szczecin oraz wsparciu od sponsorów możemy wspólnie zorganizować pierwszy szczeciński ultramaraton rowerowy – mówi Paweł Malinowski, prezes Gryfusa. Bez wątpienia brakowało takiego wydarzenia w Szczecinie.

Ultramaraton odbędzie się pod patronatem marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz prezydenta Szczecina Piotra Krzystka. Organizatorzy do startu w zawodach zaprosili zarówno regularnie trenujących kolarzy, jak i rowerzystów, dla których będzie to pierwsza w życiu tak długa wyprawa.

Zawody mają na celu popularyzację kolarstwa oraz turystyki rowerowej, ale przede wszystkim promocję Szczecina i Pomorza Zachodniego.

(KaNa)

Fot. Gryfus

Komentarze

Arek
Idź szczecinianko do wyborów i zmień włodarzy na lepszych najlepiej na takich, którzy coś zrobią dobrego w oczach innych a nie tylko twoich. A wstyd powinno być tobie, że nie potrafisz zrozumieć mechanizmów demokracji.
2018-09-09 19:23:32
szczecinianka
oj koledzy wmanewrowali Was w kampanie wyborczą... Olowi i Krzysiowi nic juz nie pomoze... a Wam wstyd bedzie w pazdzierniku
2018-09-08 03:22:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie