sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich

Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich [GALERIA, FILM]

Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich
Data publikacji: 2019-05-17 13:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1083 391538

W piątek przed południem na wielka wyprawę do Szwecji wyruszyli miłośnicy turystyki rowerowej ze Szczecina, Pomorza Zachodniego oraz innych części Polski. Rajd zorganizował Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus w ramach  obchodów Dni Skandynawskich.

Uczestników wyprawy na Łasztowni pożegnał m.in. zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska. Wszyscy kolarze wyruszyli w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach, które będą promowały Szczecin i Pomorze Zachodnie podczas rajdu po szwedzkiej Skanii.

- Tegoroczna trasa naszej wyprawy do Szwecji będzie wiodła przez tereny południowej Skani. Planując trasę chcieliśmy pokazać naszym rowerzystom piękne plaże i wybrzeża Bałtyku, ale również zachowane zamki i pałace położono w głębi lądu. Przejdziemy razem około 120 km, podziwiając piękno Skani i realizując swoją pasję - turystykę rowerową – powiedział Wojciech Marciniak, członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gyfus.

Skania to przede wszystkim średniowieczne miasteczka, kolorowe stugi (małe domy) i nadmorskie krajobrazy oraz Ales Stenar - kamienny krąg w kształcie statku o długości 67 metrów i szerokości 19 metrów, położony na szczycie 37-metrowego klifu. Dalej miłośnicy turystyki rowerowej będą podążać wzdłuż niezwykłego wybrzeża południowej Szwecji. Odwiedzą także zamki i pałace, które są bardzo charakterystyczne dla tego regionu, m.in. Glimmingehus, Gyllebo, Bollerup, Tosterup i Marsvinsholm. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wyprawy do wyboru dwie trasy na terenie Skanii: krótszą o dystansie około 100 kilometrów oraz dłuższą o długości 120 kilometrów.

Celem wyprawy jest promocja Szczecina i Pomorza Zachodniego w Skandynawii oraz zaproszenie mieszkańców Skanii do odwiedzenia Szczecina i naszego regionu. Rajd odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz prezydenta Szczecina – Piotra Krzystka.

(k)

Fot. i film Adrian Bednarski

Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich

Komentarze

Lehoo
"piękno Skani" Skanii, drogi panie Marciniaku, SKANII !
2019-05-18 12:20:47
andrzej mickiewicz
fajne. szkoda że mnie tam nie ma. Dobrej pogody.
2019-05-17 14:15:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie