Wtorek 16 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2019-05-17 13:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Pojechali do Szwecji z okazji Dni Skandynawskich
 

W piątek przed południem na wielka wyprawę do Szwecji wyruszyli miłośnicy turystyki rowerowej ze Szczecina, Pomorza Zachodniego oraz innych części Polski. Rajd zorganizował Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus w ramach  obchodów Dni Skandynawskich.

Uczestników wyprawy na Łasztowni pożegnał m.in. zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska. Wszyscy kolarze wyruszyli w specjalnie przygotowanych na tę okazję koszulkach, które będą promowały Szczecin i Pomorze Zachodnie podczas rajdu po szwedzkiej Skanii.

- Tegoroczna trasa naszej wyprawy do Szwecji będzie wiodła przez tereny południowej Skani. Planując trasę chcieliśmy pokazać naszym rowerzystom piękne plaże i wybrzeża Bałtyku, ale również zachowane zamki i pałace położono w głębi lądu. Przejdziemy razem około 120 km, podziwiając piękno Skani i realizując swoją pasję - turystykę rowerową – powiedział Wojciech Marciniak, członek Rady Programowej Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gyfus.

Skania to przede wszystkim średniowieczne miasteczka, kolorowe stugi (małe domy) i nadmorskie krajobrazy oraz Ales Stenar - kamienny krąg w kształcie statku o długości 67 metrów i szerokości 19 metrów, położony na szczycie 37-metrowego klifu. Dalej miłośnicy turystyki rowerowej będą podążać wzdłuż niezwykłego wybrzeża południowej Szwecji. Odwiedzą także zamki i pałace, które są bardzo charakterystyczne dla tego regionu, m.in. Glimmingehus, Gyllebo, Bollerup, Tosterup i Marsvinsholm. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wyprawy do wyboru dwie trasy na terenie Skanii: krótszą o dystansie około 100 kilometrów oraz dłuższą o długości 120 kilometrów.

Celem wyprawy jest promocja Szczecina i Pomorza Zachodniego w Skandynawii oraz zaproszenie mieszkańców Skanii do odwiedzenia Szczecina i naszego regionu. Rajd odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza oraz prezydenta Szczecina – Piotra Krzystka.

(k)

Fot. i film Adrian Bednarski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lehoo
2019-05-18 12:20:47
"piękno Skani" Skanii, drogi panie Marciniaku, SKANII !
andrzej mickiewicz
2019-05-17 14:15:29
fajne. szkoda że mnie tam nie ma. Dobrej pogody.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA