Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Ulica Miodowa. Finisz w poślizgu

Data publikacji: 26 marca 2019 r. 06:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Ulica Miodowa. Finisz w poślizgu
 

Do połowy marca br.  na szczecińskim Osowie miała się zakończyć budowa brakującego odcinka ul. Miodowej od ul. Lisiej Góry, która prowadzi do Gubałówki i dalej, aż do skrzyżowania z ul. Tadeusza Piotrowskiego. Z pełną infrastrukturą podziemną i oświetleniem, chodnikami po obu stronach. Okazało się, że jednak także ta drogowa inwestycja, jakie wiele innych w mieście, zaliczy poślizg. W tym przypadku będzie on co najmniej 6-tygodniowy.

- Większość prac przy przebudowie ul. Miodowej na szczecińskim Osowie została już wykonana. Pozostało ułożenie warstwy ścieralnej, dokończenie chodników i wykonanie m.in. oznakowania. Poziom zaawansowania prac to ponad 90%. Jednak z uwagi na to, że układanie warstw mineralno-asfaltowych wymaga zachowania odpowiedniego reżimu technologicznego, konieczne było przesunięcie terminu zakończenia inwestycji do końca maja br. - poinformował Piotr Zieliński z  Centrum Informacji Miasta Urzędu Miasta Szczecin.

Wykonawcą inwestycji na zlecenie Wydziału Inwestycji Miejskich UM jest spółka Müsing Bud. Roboty trwają od początku ubiegłego roku. Koszt – po uwzględnieniu aneksu do umowy z kalkulacją robót dodatkowych – ma się zamknąć kwotą 8 318 301 zł. Przy okazji powstała tam nowa ulica – Wymarzona. Ta jest przedłużeniem teraz krótkiego bocznego odcinka ul. Andersena, który również został przebudowany, w kierunku ul. Miodowej do wysokości jej skrzyżowania z ul. Wielokwiatową, gdzie dodatkowo zbudowane zostały tzw. sięgacze, przyległe do wciąż niezabudowanych terenów w tym rejonie Osowa.

Jak stwierdził. P. Zieliński, na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji, miał również wpływ fakt opóźnienia realizacji prac wykonywanych przez niezależnego wykonawcę sieci energetycznej średniego napięcia. Prace te uniemożliwiły układanie nawierzchni chodnika po północnej stronie remontowanej ulicy.

- Zakres prac jeszcze do wykonania obejmuje chodnik po północnej stronie ul. Miodowej, ułożenie warstwy ścieralnej na wszystkich ulicach, wykonanie wyniesień z kostki na skrzyżowaniach, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego (częściowo wykonane), ustawienie wiat autobusowych i nasadzenia zieleni (w części już wykonane) - ddał P. Zieliński z CIM UM w Szczecinie. - Wykonawca inwestycji nie mógł wykonać tych prac w okresie zimowym, ponieważ musi się to odbywać przy stabilnych warunkach pogodowych i całodobowej temperaturze podłoża powyżej pięciu stopni Celsjusza. Wydłużenie terminu i wykonanie prac przy sprzyjającej pogodzie, zagwarantuje spełnienie kryteriów jakościowych i użytkowych nowej drogi.

Czy w związku z niedotrzymaniem terminu wykonania inwestycji przy ul. Miodowej miasto naliczy spółce Müsing Bud karę umowną i o nią pomniejszy kwotę wynagrodzenia zapisaną w umowie?

- Nie ma podstaw do naliczania kar umownych dla wykonawcy - odparł P. Zieliński. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Stary człowiek a może
2019-03-26 13:47:33
W moim środowisku zawodowym,taki stan umysłu określamy jako "płytkie myślenie" ;-)
@Stary człowiek a może
2019-03-26 12:13:18
Ponieważ droga ma zapewnić dojazd a nie być trasą wyścigową.
Stary człowiek a może
2019-03-26 10:37:45
Dlaczego budujemy tak wąskie te ulice-?. Nie potrafimy myśleć pro-rozwojowo że w perspektywie czasowej aut nam będzie przybywać a ruch będzie większy-? Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć-zrozumieć-? Budujemy sobie wąskie klatki które za 15 lat będą kompletnie niedrożne i staną się utrapieniem mieszkańców i kierowców.Mamy naprawdę problem z oceną i perspektywicznym myśleniem.Gdyby 70 lat temu Niemcy tak budowali Szczecin to wyobraźcie sobie jak by dzisiaj wyglądały ulice naszego miasta.Oni budowali 70 lat temu-jak wyglądają dzisiaj-? jakby były budowane 2-3 lata temu.
&
2019-03-26 10:31:25
A co ludzi obchodzą jakieś idiotyczne tłumaczenia, skoro ktoś deklaruje zakończenie inwestycji w konkretnym terminie, później nie dotrzymuje słowa, to jak go traktować....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA