Sobota 25 września 2021r. 
REKLAMA

Ulica Miodowa – wieści z budowy

Data publikacji: 2018-11-18 18:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Ulica Miodowa – wieści z budowy
Fot. UM  

Ulica Miodowa nabiera kształtów. Gotowe są już wszystkie instalacje podziemne, a w najbliższych tygodniach prowadzone będą prace przy nawierzchniach drogowych.

Wykonawca do tej pory zakończył prace związane z kanalizacją deszczową i sanitarną, siecią gazową i wodociągową na całej inwestycji.

– Na ulicy Wymarzonej poustawiane zostały nowe latarnie, ułożono warstwę wiążącą z mas mineralno-asfaltowych. Na sięgaczach ulicy Wymarzonej ułożono nawierzchnię z kostki betonowej. Wykonano również przepust na cieku Osówka wraz z wylotem kanalizacji deszczowej – podaje Centrum Informacji Miasta.

Aktualnie prowadzone są roboty drogowe na ul. Miodowej. Ustawiane są krawężniki, a do końca listopada powinna zostać wykonana warstwa wiążąca z mas mineralno-asfaltowych. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, to większość robót drogowych powinna zostać zakończona do końca 2018 roku.

Inwestycja obejmuje budowę brakującego fragmentu ulicy Miodowej do skrzyżowania z ulicą Andersena. Koszt to ponad 8 mln zł. Termin zakończenia inwestycji zgodnie z umową to koniec I kwartału 2019 roku.

(p)

Fot. UM

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

premiero
2018-11-23 08:43:27
Andersena to dramat, ale czy ten brakujący odcinek Miodowej nie powstał po to, aby przenieść na nią główny ruch odciążając tym samym Andersena? Oczywiście pewnie większość znających okolicę i tak wybierze "skrót". Co by nie gadać, ja się cieszę. Przynajmniej będę mógł bezpieczniej przez Miodową, a nie Andersena wracać z dziećmi z przejażdżek rowerowych po puszczy.
top
2018-11-19 08:06:02
do wstyd. poprawnie mówi się właśnie a nie dokładnie :)
wstyd
2018-11-18 18:36:59
Dokladnie, najważniejsze jest połączenie ul. Miodowej z Duńską, bo nie dość, że nie ma chodników, nie ma oświetlenia, to jeszcze skrzynki elektryczne i ogrodzenia są tak blisko drogi, że w nocy może dojść do tragedii. Nie wspominając o dzikach. Kiedy w końcu miasto zrobi coś z tym wyciętym kawałkiem asfaltu na rogu Wapiennej i Północnej? I z tego osiedla pochodzi prezydent?
ul.Andersena
2018-11-18 18:26:41
Miodowa na tym odcinku jest bez znaczenia , ważniejsza jest ul.Andersena do Wapiennej w kierunku Duńska lub Łączna ale tu bida.Zero prac a ruch ogromny.A miało być pięknie .Tu nawet spacerować nie można , bo samochód zrobi nam garaż z d... .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ