poniedziałek, 21 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ulga w śmieciach

Ulga w śmieciach

Ulga w śmieciach
Data publikacji: 2016-03-03 22:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1698 122148

W Policach w kwietniu zaczną obowiązywać nowe, wyższe o 25 proc. opłaty za wywóz śmieci. Rodziny wielodzietne mogą dostać czterdziestoprocentową ulgę. Od 10 marca będzie można składać wnioski o tę bonifikatę. Ci, którzy chcą ją dostać już w kwietniu, muszą zdążyć ze skompletowaniem dokumentów do 25 marca.


Od kwietnia policzanie, którzy segregują odpady, będą płacić za ich wywóz 15 zł od osoby miesięcznie (obecnie 12 zł). Jednocześnie zostaną wprowadzone częściowe zwolnienia z tych opłat. Ulgi w wysokości 40 proc. rachunku będą przyznawane rodzinom, w których jest co najmniej troje dzieci (tym, o których mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny).

Zwolnienie z części opłaty nie będzie automatyczne. Zainteresowani muszą o nie wystąpić. Aby uzyskać ulgę, trzeba złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (dotyczy to zabudowy jednorodzinnej), oświadczenie dla rodziny wielodzietnej oraz dokumenty potwierdzające liczbę i wiek dzieci (mogą to być np. kopie aktu urodzenia lub kopie Karty Dużej Rodziny).
Należy to zrobić do 15 dnia miesiąca - wtedy bonifikata będzie przysługiwała od następnego okresu. Wyjątkowo w marcu 2016 r. ten termin jest przesunięty na 25 (dla tych, którzy chcą uzyskać obniżkę już w kwietniu).

Druki deklaracji oraz inne oświadczenia będą dostępne do pobrania od 10 marca na stronie internetowej www.police.pl w zakładce „Gospodarka Odpadami”. Można je też będzie dostać w pok. 2D lub 3A Urzędu Miejskiego w Policach przy ul. Stefana Batorego 3.

(jps)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

PO-jemnik na odpady,
Spoleczenstwo powinno rowniez nauczyc sie lepiej sortowac swoje odpady...tj. szklo, plastyki i metale do osobnych pojemnikow... oraz szczelniej pakowac reszte odpadow ! Inaczej placi sie objetosciowo... rowniez "i za powietrze" !!
2016-03-04 11:18:17
Cel - zmniejszenie ilosci odpadow i smieci,
Zmusic producentow wszystkich towarow... do uzywania jak najmniejszych opakowan swoich wyprodukowanych towarow, ktore sa pozniej sprzedawane na Rynkach, w Sklepach oraz w Hurtowniach !!
2016-03-04 10:12:26
Po co wolny rynek jak mogą być urzędnicy? Jaką głupotę jeszcze zaimportujemy z Unii Europejskiej?
Zaczyna się...
2016-03-04 00:30:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie