Środa, 07 czerwca 2023 r. 
25 szczecin
REKLAMA

Burmistrz się cofnął

Data publikacji: 23 lutego 2016 r. 09:30
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Burmistrz się cofnął
 

Policka rada miejska nie zajmie się na razie zagwarantowaniem gminnej spółce Trans-Net monopolu na roboty drogowe finansowane z publicznych pieniędzy. Projekt uchwały w tej sprawie został wycofany z porządku obrad przez pomysłodawcę.

- Jego treść wymaga pogłębionej analizy skutków - wyjaśnił burmistrz Władysław Diakun.

W wycofanym projekcie było zapisane, że Trans-Net będzie przez 20 lat dostawał od gminy (bez przetargów) zlecenia na remonty, budowę i przebudowę dróg, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów, drogowych obiektów inżynierskich, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oświetlenia ulicznego. Miał też dostać potrzebny do tego sprzęt. Gmina zapłaciłaby za niego ze wspólnej kasy.

tekst i fot. (jps)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ale
2016-02-23 13:45:54
Gmina nie może konkurować z lokalnymi firmami, zwłaszcza że jej władze nie podejmują żadnego ryzyka inwestycyjnego. Bo za wszystkie straty zapłacą mieszkańcy.
Przesada
2016-02-23 10:29:05
Trzeba było nie pisać uchwały tylko robić swoje. Przecież zlecanie takich prac gminnej spółce jest godne najwyższej pochwały, bo nie rodzi podejrzeń korupcjogennych, jak w przypadku przetargów, do których stają wszystkie firmy i zawsze z tego powodu są jakieś niesnaski. Zlecanie prywatnej firmie - źle, bo to pewnie koleś, zlecanie gminnej spółce - źle, bo koleś nie zarobi.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA