Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Ukradł i pojechał na zakupy

Data publikacji: 13 listopada 2016 r. 18:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Ukradł i pojechał na zakupy
 

Złocienieccy policjanci zatrzymali 33-latka, który „na podwójnym gazie” kierował ukradzionym wcześniej samochodem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że po osiedlu jeździ samochód, którego kierowca jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Mundurowi skontrolowali wskazanego peugeota. Badanie alkotestem wykazało, że kierujący nim 33-latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie tylko stan trzeźwości budził zastrzeżenia mundurowych. Jak się okazało, chwilę wcześniej peugeot został przez 33-latka skradziony z jednej z myjni samochodowych.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna przyszedł do myjni, w której kiedyś pracował. Miał w planach jeszcze zrobić zakupy, więc aby ułatwić sobie sprawę, „pożyczył” sobie czekające na usługę auto. Swoją eskapadę 33-latek zakończył w policyjnym areszcie, gdzie spędził noc. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

Prawowity właściciel o „perypetiach” swojego auta i całym zdarzeniu dowiedział się od złocienieckich funkcjonariuszy.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tylko pytam,
2016-11-13 20:26:47
A wlasciciel byl "bez promili"... ze tak "szybko i lekko" mozna bylo ukrasc jego auto ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA