Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Złodzieje motoroweru kradli na działkach

Data publikacji: 04 listopada 2016 r. 09:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Złodzieje motoroweru kradli na działkach
 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na początku tygodnia ukradli motorower marki ZIPP. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie mają na sumieniu.

O całym zdarzeniu oficera dyżurnego szczecineckiej komendy powiadomił właściciel, który w poniedziałek zauważył, że na parkingu nie ma jego motoroweru. Mężczyzna złożył zawiadomienie w szczecineckiej jednostce, a następnie rozwiesił na terenie miasta ogłoszenia ze zdjęciem utraconego motoroweru. Dzięki temu otrzymał informację, która pozwoliła ustalić miejsce, gdzie może znajdować się ukradziony jednoślad. Mundurowi zatrzymali sprawców w chwili, kiedy usiłowali ukryć motorower. 

- Jeden z podejrzewanych na widok radiowozu zaczął uciekać pozostawiając swojego kolegę na nieuruchomionym motorowerze. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Szczecinka i jego o rok młodszego kolegę - informuje mł. asp. Anna Matys.

Sprawcy kradzieży przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Szybko okazało się, że zatrzymani oprócz kradzieży motoroweru na swoim koncie mają również kradzieże i zniszczenia, których dokonali na terenie ogródków działkowych w Szczecinku. 

Teraz mundurowi pracujący nad sprawą  ustalają właścicieli wskazanych ogródków działkowych. Nie wykluczone, że w najbliższym czasie zatrzymanym mężczyznom przedstawione zostaną kolejne zarzuty. 

16-letni sprawca za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Szczecinku, który zadecyduje o jego dalszych losach. Natomiast 17-latkowi za kradzież grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Patologia
2016-11-04 11:00:28
Od razu takiego ze społeczeństwa na trwale wyeliminować, bo jak dorośnie to nic z niego nie będzie. 16 lat na karku i już kradzież w głowie, gdize byli rodzice?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA