środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Miał tylko wyprowadzić psa...

Miał tylko wyprowadzić psa...

Miał tylko wyprowadzić psa...
Data publikacji: 2016-11-09 13:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:12
Wywietleń: 1566 169133

56-latek miał tylko wyprowadzić na spacer psa z koszalińskiego schroniska, ale ostatecznie nie mówiąc nic nikomu zatrzymał go dla siebie. Jak się później okazało, przyjechał po niego daewoo mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci ustalili też, że kilka dni wcześniej ten sam mężczyzna dokonał włamania do kilku altanek na terenie miasta. 

Do koszalińskiego schroniska może zgłosić się każda osoba i zaoferować swoją pomoc przy wyprowadzaniu zwierząt na spacer. I tak miało być tym razem. W miniony weekend placówkę odwiedził mężczyzna, który wybrał psa rasy akita i zadeklarował, że wyprowadzi go  na spacer.

- Niestety, jak szybko się okazało 56-latek miał inne zamiary. Wsadził czworonoga do samochodu i odjechał. Po paru godzinach pracownicy zaniepokoili się, że mężczyzna nie wraca z psem. Ostatecznie zdecydowali, że zgłoszą sprawę na Policję - relacjonuje mł. asp. Monika Kosiec.

Następnego dnia mundurowi z koszalińskiej jednostki odnaleźli mężczyznę, który ukradł psa. Czworonóg był w dobrym stanie i już wrócił do schroniska.

W trakcie ustalania przez mundurowych wszystkich okoliczności wyszło na jaw, że miłośnik zwierząt przyjechał pod placówkę swoim daewoo pomimo  aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów. 

Dodatkowo policjanci uzyskali wcześniej informację i wytypowali mężczyznę do kilku włamań, które miały miejsce na terenie koszalińskich ogrodów działkowych.  

Te przypuszczenia  również się potwierdziły. Łupem mężczyzny w trakcie kradzieży padły meble, akcesoria ogrodnicze i wszystkie te przedmioty, które można szybko spieniężyć.   

56-latkowi zostały przedstawione zarzuty, za które zgodnie z kodeksem może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. Arleta NALEWAJKO (arch.)

 

 

 

Komentarze

Zgaduj - zgadula...
Odp. do komentarza Kto wie... jak to do czego ? Po prostu by Goscia wczesniej ostrzegal przed innymi zblizajacymi sie osobami w czasie jego "ryzykownej pracy"... i w razie czego obronil... szczekajac i atakujac "przeciwnika" !!
2016-11-10 01:06:08
Magda
Może psiak by miał lepiej niż w tym schronisku.
2016-11-09 21:25:05
Ala
Szkoda psiny
2016-11-09 21:23:51
szkoda
Biedny pies. Ucieszył się, że ma w końcu dom, a tu przyszli i zabrali znów do schroniska...
2016-11-09 17:53:52
Kto wie, do czego mu był potrzebny ten pies
Widać, że chłopina nie próżnuje, znaczy aktywny zawodowo. Powinni go wsadzić do schroniska, niech siedzi w klatce z psami, skoro tak je lubi.
2016-11-09 14:14:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy