Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Ujęto mężczyznę w kominiarce. Twierdził, że ma bombę

Data publikacji: 03 lutego 2019 r. 19:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Ujęto mężczyznę w kominiarce. Twierdził, że ma bombę
 

W nocy z soboty na niedzielę (3 lutego) patrol Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Szczecinie ujął i obezwładnił ubranego na styl militarny mężczyznę w kominiarce, który twierdził, że ma przy sobie ładunek wybuchowy. Do zdarzenia doszło o godz. 2.50 na peronie 1 stacji Szczecin Główny.

Jak informuje Andrzej Pietrzak ze Straży Ochrony Kolei Szczecin, mężczyzna szarpał za zamknięte drzwi pomieszczeń niedostępnych dla podróżnych. W czasie legitymowania oświadczył, że w torbie sportowej ma ładunek wybuchowy. Nakazano mu odłożenie torby i użyto kajdanek w celu uniemożliwienia niekontrolowanych odruchów.

Na miejsce wezwano patrol policji z Komendy Miejskiej w Szczecinie i dokonano powierzchniowego sprawdzenia odzieży, podczas którego przy mężczyźnie ujawniono: pistolet typu rewolwer w kaburze, metalową pałkę teleskopową oraz nóż taktyczny z ostrzem długości 10 cm.

- Patrol policji dokonał sprawdzenia torby, gdzie nie ujawniono materiałów wybuchowych ani innych niebezpiecznych przedmiotów. Ujętego mężczyznę wraz z ujawnionymi przedmiotami o godz. 3.30 przewieziono do Komisariatu Szczecin Śródmieście - relacjonuje Andrzej Pietrzak z Komendy Regionalnej SOK.

Jak się tam okazało, mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 1,04 mg/l alkoholu, a broń, którą  przy nim znaleziono, to pistolet hukowy na kapiszony.

Osoba ta następnie została przewieziona i osadzona w Policyjnej Izbie Zatrzymań w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Dalsze czynności prowadzone będą przez Komisariat Policji Szczecin Śródmieście.

Jak informuje Pietrzak, zdarzenie nie miało wpływu na obsługę podróżnych i ruch pociągów. Był to pierwszy tego typu incydent na tym dworcu w ostatnich dwóch miesiącach.

(KK)

Fot. SOK/PKP PLK SA 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Przerażona Magdalena
2019-02-03 21:10:53
Jejku jejku! Widziałam kogoś takiego tydzień wcześniej jak jadłam kolację w knajpie na Placu Żołnierza. Stał na ulicy i patrzył przeraźliwie.
Nie noszę kominiarki. Nie mam boby.
2019-02-03 20:28:27
Czuję się marnie,
Lehoo
2019-02-03 19:54:16
"pistolet typu rewolwer" Pies czyli kot

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA