sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Antyterroryści ćwiczyli w "Zdrojach"

Antyterroryści ćwiczyli w "Zdrojach"

Antyterroryści ćwiczyli w "Zdrojach"
Data publikacji: 2018-05-24 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:45
Wywietleń: 1430 329383

Pracownik punktu informacyjnego szpitala „Zdroje” odebrał w czwartek telefon, w którym nieznana osoba poinformowała o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie szpitala „Zdroje”. O zagrożeniu powiadomiono Dyrektora Naczelnego szpitala, Łukasza Tyszlera oraz policję. W czasie prowadzonej akcji poszukiwawczej ustalono, że w pawilonie administracji zauważono pozostawiony pakunek niewiadomego pochodzenia.

Na miejsce przybyli pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Szczecinie. Użyli między innymi psa, którego zachowanie wskazało na obecność materiałów wybuchowych w znalezionej paczce.

- Dyrektor szpitala, po konsultacji z kierującym akcją, zarządził natychmiastową ewakuację osób przebywających w budynku i sąsiednich pawilonów - informuje Magdalena Knop, rzecznik prasowy szpitala „Zdroje”. - Potencjalny teren rażenia ogrodzono taśmami. Policjanci zabezpieczyli ładunek i przy pomocy specjalistycznego sprzętu umieścili go w beczce pirotechnicznej, a następnie wywieźli poza teren szpitala w celu jego neutralizacji.

Tak wyglądały ćwiczenia na terenie szpitala „Zdroje”, zorganizowane przez Wydział Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, kierownictwo szpitala oraz funkcjonariuszy policji. Ćwiczeniom przyglądali się również przedstawiciele z V Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach.

Po zakończeniu ćwiczenia praktycznego funkcjonariusz policji przeprowadził dla pracowników szpitala szkolenie teoretyczne z zakresu postępowania w przypadku zagrożenia działaniami terrorystycznymi.

(t)

Komentarze

ciekaff
Bzdurne ćwiczenia ! Kompleks Szpitala Zdroje jest o wiele,wiele,wiele... większy niż budynek Administracji . Oczywiście tabelki odznaczone ; z każdej strony. Takie igrzyska...Gawiedź może być zadowolona.
2018-06-21 16:12:37
Licho "nie spi"
Dlatego Cwiczyc... by byc przygotowanym - na najgorsze !!
2018-05-24 22:33:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie