Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Antyterroryści ćwiczyli w "Zdrojach"

Data publikacji: 24 maja 2018 r. 21:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:11
Antyterroryści ćwiczyli w "Zdrojach"
 

Pracownik punktu informacyjnego szpitala „Zdroje” odebrał w czwartek telefon, w którym nieznana osoba poinformowała o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie szpitala „Zdroje”. O zagrożeniu powiadomiono Dyrektora Naczelnego szpitala, Łukasza Tyszlera oraz policję. W czasie prowadzonej akcji poszukiwawczej ustalono, że w pawilonie administracji zauważono pozostawiony pakunek niewiadomego pochodzenia.

Na miejsce przybyli pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Szczecinie. Użyli między innymi psa, którego zachowanie wskazało na obecność materiałów wybuchowych w znalezionej paczce.

- Dyrektor szpitala, po konsultacji z kierującym akcją, zarządził natychmiastową ewakuację osób przebywających w budynku i sąsiednich pawilonów - informuje Magdalena Knop, rzecznik prasowy szpitala „Zdroje”. - Potencjalny teren rażenia ogrodzono taśmami. Policjanci zabezpieczyli ładunek i przy pomocy specjalistycznego sprzętu umieścili go w beczce pirotechnicznej, a następnie wywieźli poza teren szpitala w celu jego neutralizacji.

Tak wyglądały ćwiczenia na terenie szpitala „Zdroje”, zorganizowane przez Wydział Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, kierownictwo szpitala oraz funkcjonariuszy policji. Ćwiczeniom przyglądali się również przedstawiciele z V Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach.

Po zakończeniu ćwiczenia praktycznego funkcjonariusz policji przeprowadził dla pracowników szpitala szkolenie teoretyczne z zakresu postępowania w przypadku zagrożenia działaniami terrorystycznymi.

(t)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ciekaff
2018-06-21 16:12:37
Bzdurne ćwiczenia ! Kompleks Szpitala Zdroje jest o wiele,wiele,wiele... większy niż budynek Administracji . Oczywiście tabelki odznaczone ; z każdej strony. Takie igrzyska...Gawiedź może być zadowolona.
Licho "nie spi"
2018-05-24 22:33:14
Dlatego Cwiczyc... by byc przygotowanym - na najgorsze !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA