Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zadzwoniła, że ktoś podłożył bombę przed jej domem

Data publikacji: 23 stycznia 2018 r. 13:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:01
Zadzwoniła, że ktoś podłożył bombę przed jej domem
 

Jeden telefon postawił na nogi Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a następnie kamieńską policję. Jedna z mieszkanek Benic zaalarmowała służby, że przed jej domem ktoś podłożył ładunek wybuchowy. Ostatecznie okazało się, że to kiepski żart.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22 stycznia) późnym wieczorem w Benicach w powiecie kamieńskim. Na centralę ABW zadzwoniła kobieta i poinformowała o bombie, która miała zostać podłożona przed jej domem. Informacja ta od razu została przekazana kamieńskiej policji, a ta wysłała do Benic funkcjonariuszy.

Alarm okazał się jednak fałszywy. Policja została wezwana bezpodstawnie, a kobieta zrobiła to wszystko dla żartu.

– Patrol obecny na miejscu nie potwierdził zgłoszenia. W związku z bezpodstawnym wezwaniem patrolu kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 zł – informuje sierż. Aleksandra Berenda z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

Przy okazji zdarzenia w Benicach policja przypomina, co grozi sprawcom fałszywych alarmów: „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych” (art. 66 § 1 Kodeksu wykroczeń).

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

J. H
2018-01-23 18:18:21
Skąd biorą się tacy czubki. Czy to z nudów????? POWINNI POKRYWAĆ CAŁOŚĆ OPERACJI. NIC TAK NIE BOLI JAK PONIESIONE KOSZTY...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA