Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Uderzyli, rozebrali i okradli. Teraz czeka ich sąd

Data publikacji: 16 stycznia 2019 r. 14:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Uderzyli, rozebrali i okradli. Teraz czeka ich sąd
 

Dwaj mężczyźni na przystanku autobusowym uderzyli i obezwładnili mężczyznę, a potem zdjęli mu spodnie i ukradli saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Prokuratura Rejonowa w Gryficach nadzorowała śledztwo w sprawie tego rozboju i jest już gotowy akt oskarżenia.

Do opisywanego zdarzenia doszło w nocy 1 na 2 września 2018 r. na przystanku autobusowym w Trzebiatowie.

– Podejrzani działali wspólnie i w porozumieniu – informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Dokonali rozboju, w ten sposób, że uderzyli pokrzywdzonego doprowadzając go do stanu bezbronności, po czym zdjęli mu spodnie, które następnie ukradli, a ponadto zabrali również saszetkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie przekraczającej tysiąc złotych.

Jak podkreśla rzeczniczka, sprawcy rozboju zostali szybko ustaleni i zatrzymani. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Okazało się, że przeszłości obaj mężczyźni byli wielokrotnie karani sądownie, m.in. za podobne przestępstwa. Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował już do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec 41-latka i 38-latka.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Ale z uwagi na to, że sprawcy działali w warunkach recydywy, wyrok może być surowszy – nawet do 15 lat więzienia.

(reg)

Fot. arch. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA