Czwartek 21 października 2021r. 
REKLAMA

Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny [GALERIA]

Data publikacji: 2019-09-02 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-02 20:05
Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny
Inauguracja roku szkolnego w SP 12 Fot. Dariusz GORAJSKI  

Apele, galowe stroje, hymny - w poniedziałek w szkołach odbyły się uroczyste inauguracje nowego roku szkolnego po wakacyjnej przerwie. Czy zawieszony w kwietniu strajk nauczycieli, zostanie wznowiony jeszcze we wrześniu?

W Szczecinie miejska inauguracja z udziałem prezydenta, wicewojewody i władz samorządowych odbyła się w XVI Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dunikowskiego. Natomiast wojewódzką inaugurację nowego roku szkolnego z udziałem kurator oświaty i przedstawiciela MEN zorganizowano w Świnoujściu.

Dyrektorzy szkół średnich przyznają, że czeka ich ciężki rok z powodu podwójnego rocznika uczniów klas pierwszych. Z obecnym rokiem reforma wkracza bowiem do liceów i techników, które dla absolwentów klas ósmych będą odpowiednio: cztero- i pięcioletnie. Dla absolwentów gimnazjów zaś  trzy- i  czteroletnie. Kolejnym problemem jest - mimo zwiększonych potrzeb - topniejąca liczba nauczycieli. Po kwietniowym strajku rozgoryczenie wśród nich jest duże. Jakie są nastroje?

- Bardzo różne. Niektórzy są bardzo bojowo nastawieni i chcą kontynuacji strajku. Inni uważają, że strajk nie ma sensu i proponują inne formy protestu. Jak będzie, zobaczymy -  powiedziała nam Hanna Sokołowska - wiceprezes szczecińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W szkołach wśród pracowników placówek oświatowych prowadzony jest sondaż dotyczący ewentualnej ponownej akcji protestacyjnej wśród nauczycieli.

(el)

Na zdjęciach: Inauguracja roku szkolnego w SP 12

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Joens
2019-09-02 20:02:55
Wobec obowiązku obecnosci na tzw mszy proponuję wyrzucic z programów fizyke, chemię, biologie. Udzial w mszy wszystko wyjasnia.
wqurwiony ojciec
2019-09-02 18:00:02
mój syn po deformie edukacji 2 razy w tygodniu wraca o 19-ej Brawo PIS!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ