piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uczestniczki protestu wygrały z byłym wójtem

Uczestniczki protestu wygrały z byłym wójtem

Uczestniczki protestu wygrały z byłym wójtem
Data publikacji: 2016-03-14 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1886 123388

Sąd Apelacyjny w Szczecinie uznał, że były wójt gminy Darłowo Franciszek Kupracz jest winny znieważenia Agnieszki Czupajło i Justyny Huby. Obie kobiety przed trzema laty zaprotestowały przeciwko zamiarowi likwidacji szkoły w Dąbkach. Wyrok Temidy jest prawomocny.

Były wójt do 24 bm. musi zamieścić publiczne przeprosiny. Nadto sąd ocenił, że kobietom należą się po 3 tysiące złotych tytułem zadośćuczynienia. Wyrok szczeciński jest mniej surowy niż postanowienie, które wcześniej wydał Sąd Okręgowy w Koszalinie. Ten nakazał przeprosiny i po 15 tysięcy dla każdej z poszkodowanych. Przypomnijmy, że wiosną 2013 roku kobiety podjęły protest głodowy w Urzędzie Gminy w Darłowie po zamiarze ówczesnego wójta o likwidacji Zespołu Szkół w Dąbkach.

Agnieszka Czupajło i Justyna Huba nie były jedynymi matkami, które wówczas brały udział w 22-dniowej głodówce. Śledzony przez krajowe media protest miał też odbicie w internecie, gdzie na oficjalnej stronie urzędu pojawiły się m.in. wpisy dotyczące życia prywatnego uczestniczek akcji, które były autorstwa włodarza gminy. Kobiety poczuły się nimi obrażone i wytoczyły sprawę sądową byłemu wójtowi. W zeszłym tygodniu doczekały się ostatecznej i niepodważalnej wygranej.

Adwersarz poszkodowanych nie jest wójtem gminy od 2014 roku. Obecnie stanowisko to piastuje Radosław Głażewski. Natomiast Zespół Szkół w Dąbkach, który na krótko przestał formalnie istnieć, znowu funkcjonuje w dawnym kształcie (szkoła podstawowa i gimnazjum) od roku szkolnego 2015/2016. ©℗

(m)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.) 

Komentarze

rob
brawwooooo
2016-03-14 15:01:03
rob
Brawo !!!!!!!!!!
2016-03-14 15:00:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie