poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > Parlamentarny spór o wieprzowinę

Parlamentarny spór o wieprzowinę

Parlamentarny spór o wieprzowinę
Data publikacji: 2016-03-09 21:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1894 123001

"Pluralizmu w ofercie żywieniowej publicznych stołówek" zażądała w Szlezwiku-Holsztynie tamtejsza CDU, postulując, by tamtejsze stołówki nie rezygnowały z wieprzowiny ze względu na mniejszości religijne.

Jak pisze w środę agencja dpa, w landtagu (parlamencie tego kraju związkowego) wywiązała się ożywiona i pełna ironii debata wokół wieprzowiny. Wielu deputowanych zarzucało CDU prawicowy populizm i podsycanie nastrojów przeciwko uchodźcom.

Szef frakcji CDU Daniel Guenther bronił wniosku, argumentując, że rząd krajowy powinien dopilnować, by dania z wieprzowiny nadal były dostępne w publicznych stołówkach, a także w świetlicach i w szkołach. Wskazywał na potrzebę odżywiania się zdrowo, w sposób zrównoważony i przestrzegał przed fałszywie pojętym poszanowaniem religijnych norm żywieniowych mniejszości.

Minister rolnictwa Robert Habeck z Zielonych przestrzegał przed próbą rozgrywania większości przeciwko mniejszości i wskazywał, że stołówkom powinno się po prostu pozostawić swobodę, jeśli chodzi o kartę dań.

Ironicznie podsumował chadecką inicjatywę jeden z deputowanych z ramienia SPD. - Dotarliśmy do nowego punktu kulminacyjnego w tysiącletniej walce kulturowej między Wschodem a Zachodem. Jak wiadomo, muzułmańscy uchodźcy przybywają dziś do Europy Środkowej tylko po to, by wspólnie z wegetarianami, weganami i reumatykami obrzydzić nam świnię - mówił.

Ostatecznie wszystkie pozostałe frakcje w landtagu odrzuciły inicjatywę CDU. (pap)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Zegnajcie Niemcy
Niech przynoszą jedzenie ze sobą jak im się nie podoba kuchnia danego kraju. To już jest jakaś paranoja i wcale nie chodzi o uprzedzenia.
2016-03-10 09:20:20
Brońmy Polskę przed najazdem!
Czyli postulat, żeby stołówki nie rezygnowały z wieprzowiny (tradycyjnej w kuchni niemieckiej) przepadł. Niedługo pewnie i Niemcy przepadną.
2016-03-09 23:19:01
:)
Masakra ,jak przybywasz do danego kraju to jesz to co tu jest a jak nie to wynocha !!! nie jestem zadnym rasista itd. ale to juz jest przegiecie ! ,najwiekszy problem to religijna indoktrynacja w tych krajach i nie tylko, panstwo swieckie to jedyne wyjscie aby zapobiec ekstremalnym kretynom z kazdej strony.
2016-03-09 22:30:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie